Zplynovací kotel ATMOS Dokogen DC 40GD - 40 kW
Běžná cena:
5 265,32 £
The promotion runs until 24 července 2026
product unavailable
přidat na seznam přání
Popis
Ekologiczne kotły zgazowujące drewno
Kotły zgazowujące Dokogen charakteryzują się specjalną komorą, która z obu stron wyłożona jest specjalnie wyprofilowanymi kształtkami ceramicznymi. Tylni wylot wyposażony w rurowy wymiennik ciepła.
Zgazowywanie drewna wraz z późniejszymi spalaniem gazu drzewnego w ceramicznej komorze spalania zapewnia optymalne spalanie wszystkich palnych składników. Dopływ powietrza i proces spalania jest kontrolowany za pomocą wentylatora wyciągowego. Pozwala to na szybki zapłon i dobre spalanie. Temperatura płomienia wynosi 1000 - 1250 ° C.
Kotły spełniają najsurowsze Europejskie normy odnośnie ochrony środowiska. Spełniają 5 klasę wg ČSN EN 303-5 oraz EcoDesign 2015/1189.
Zalety kotła zgazowującego drewno ATMOS
- Możliwość spalania długi polan drewna
- Duża komora spalania - wysoka stałopalność
- Rurowy wymiennik ciepła
- Wysoka sprawność, powyżej 90%
- Ekologiczne spalanie (5 klasa wg ČSN EN 303-5, ECODESIGN 2015/1189)
- Wentylator wyciągowy
- Wężownica schładzająca (zabezpieczenie przed przegrzaniem kotła)
- Automatyczne wyłączenie wentylatora po wypaleniu się paliwa
- Duży popielnik (przy paleniu drewnem, czyszczenie raz w tygodniu)
- Małe gabaryty i waga
- Wysoka jakość
Paliwo: Suche drewno ze zdolnością grzewczą 15 - 17 MJ/kg, wilgotnosć 12 % - max. 20 %
Technické údaje
| Třída kotle (303-5:2012) | 5 |
| Výkon | 40 kW |
| Průřez kouřovodu | 150 mm |
| Hmotnost | 548 kg |
| Účinnost | 90.5 % |
| Ecodesign | + |
| Výška | 1435 mm |
| Šířka | 680 mm |
| Délka | 1120 mm |
| Minimální objem vyrovnávacích nádrží doporučený výrobcem | 2200 L |
| Tah komínu | 22 Pa |
| Max. délka polen | 530 mm |

All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.