Zplynovací kotel ATMOS Dokogen DC 30GD - 29.8 kW
Běžná cena:
$6,466.29
The promotion runs until 24 července 2026
product unavailable
přidat na seznam přání
Popis
Ekologické kotle na zplyňování dřeva
Kotle na zplyňování Dokogen se vyznačují speciální komorou, která je na obou stranách vyložena speciálně profilovanými keramickými tvarováky. Zadní výstup je vybaven trubkovým výměníkem tepla.
Zplyňování dřeva spolu s následným spalováním dřevního plynu v keramické spalovací komoře zajišťuje optimální spalování všech hořlavých součástí. Přívod vzduchu a proces spalování je kontrolován pomocíытяжного ventilátoru. To umožňuje rychlé zapálení a dobré spalování. Teplota plamene je 1000 - 1250 °C.
Kotle splňují nejpřísnější evropské normy týkající se ochrany životního prostředí. Splňují třídu 5 podle ČSN EN 303-5 a EcoDesign 2015/1189.
Výhody kotle na zplyňování dřeva ATMOS
- Možnost spalování dlouhých kulatiny dřeva
- Velká spalovací komora - vysoká stálost spalování
- Trubkový výměník tepla
- Vysoká účinnost, nad 90%
- Ekologické spalování (třída 5 podle ČSN EN 303-5, ECODESIGN 2015/1189)
- Výfukový ventilátor
- Chladicí spirála (ochrana před přehřátím kotle)
- Automatické vypnutí ventilátoru po vyhořením paliva
- Velký popelník (při spalování dřeva, čištění jednou týdně)
- Malé rozměry a hmotnost
- Vysoká kvalita
Palivo: Suché dřevo s výhřevností 15 - 17 MJ/kg, vlhkost 12 % - max. 20 %
Technické údaje
| Třída kotle (303-5:2012) | 5 |
| Výkon | 29.8 kW |
| Průřez kouřovodu | 150 mm |
| Hmotnost | 466 kg |
| Účinnost | 90.8 % |
| Ecodesign | + |
| Výška | 1281 mm |
| Šířka | 680 mm |
| Délka | 1020 mm |
| Minimální objem vyrovnávacích nádrží doporučený výrobcem | 1639 L |
| Tah komínu | 20 Pa |
| Max. délka polen | 530 mm |

All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.