Kuchyně KVS MORAVIA 9100
Běžná cena:
product unavailable
přidat na seznam přání
0
Popis
Kuchyň na pevná paliva KVS MORAVIA typu 9100 s troubou je určena pro vytápění, vaření, pečení a (opětovné) ohřívání jídel. Kuchyň je také dostupná ve verzi s výměníkem tepla (typ 9100-V).
Prostorná spalovací komora může být snadno přizpůsobena letnímu nebo zimnímu provozu (odnímatelný horní rošt). Jednou z mnoha výhod je variabilita připojení k cominu.
Již ve standardní verzi má kuchyň 3 výstupy spalin pro připojení k cominu zezadu, ze strany nebo shora. (Poznámka: při použití sklokeramické desky je připojení možné pouze ze strany nebo zezadu). Všechny tyto výstupy jsou umístěny vedle sebe.
Kuchyň se vyrábí v levostranné nebo pravostranné verzi, která se hlavně rozlišuje podle umístění výstupů comína (při pohledu zepředu). Pravostranná verze – všechny 3 výstupy kouře se nacházejí v pravém rohu a trouba na pravé straně kuchyně. Levostranná verze – všechny 3 výstupy kouře se nacházejí v levém rohu a trouba na levé straně kuchyně.
Charakteristika
- Vysoký výkon
- Prostorná spalovací komora, snadno regulovatelná na léto a zimu
- Velká trouba s vynikající kapacitou pro pečení
- Zasklené dveře trouby vybavené teploměrem
- Možnost připojení k cominu zezadu, ze strany nebo z varné desky
- Moderní design umožňující montáž kuchyně např. do kuchyňské linky
- Pohodlná regulace toku spalin a výstupu
- Velký palivový koš
- Levostranná nebo pravostranná verze
Výhody:
Kuchyň typu KVS MORAVIA 9100 je navržena k provozu hlavně s doporučeným palivem, jako je dřevo, lze v ní však také používat dřevěné brikety a hnědé uhlí.
Trouba v této kuchyni má větší rozměry a obsahuje mřížku i plechy na pečení. Vyznačuje se vynikajícími pečicími schopnostmi, což vychází z konstrukce samotné kuchyně – plameny obíhají celý obvod trouby. Z tohoto hlediska je tento model vhodnější pro osoby preferující pečení a vaření spíše než jen vytápění.
Spalovací komora kuchyně patří mezi největší v této kategorii zařízení a jak je obvyklé, je vyrobena ze šamotových cihel a rozdělena na dvě části pomocí litinových roštů. Toto řešení nabízí dva provozní režimy:
- Letní režim: vytápění na horním roštu (vhodné pro vaření a pečení)
- Zimní režim: vytápění na dolním, otočném roštu (vhodné pro vytápění, vaření a pečení)
K vestavbě kuchyně do kuchyně lze použít chladicí panely. Pokud se nad kuchyní nacházejí horní skříňky, je nutné je chránit před teplem a vodní párou, například pomocí digestoře nebo jiným způsobem. V opačném případě mohou být kuchyňský nábytek poškozen.
Rozměry:

Technické Parametry
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Výstupní výkon | 8 – 10 kW |
| Průměr kouřovodu | 120 mm |
| Rozměry kuchyně (šír. - výš. - hloub.) | 924 x 850 x 600 mm |
| Rozměry trouby (šír. - výš. - hloub.) | 400 x 294 x 482 mm |
| Výška výfukové příruby | 735 ± 5 mm (měřeno od podlahy ke středu) |
| Minimální tah komína | 12 Pa |
| Účinnost při jmenovitém tepelném výkonu | 82,8% |
| Hmotnost | 155 kg |
| Doporučené palivo | Dřevo a dřevěná briketa |
| Varianty konstrukce varné desky | litina + ocel, broušená ocel nebo variantní sklokeramika |
| Třída energetické účinnosti | A+ |

All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.