Kotel Metal-Fach SLIM PELLET MINI 15
Běžná cena:
$5,341.71
The promotion runs until 24 července 2026
product unavailable
přidat na seznam přání
Popis
Kotel c.o. Metal-Fach SLIM PELLET MINI 15
Kotel je zařízení na ohřívání vody v systémech c.o. s automatickým podáváním paliva, pelet. Kotel má 5. třídu podle normy PN EN 303-5:2012 a certifikát ECODESIGN (EKOPROJEKT). Kotel se kvalifikuje k účasti v programech finančního příspěvku na výměnu starého zdroje tepla, které pořádají místní samosprávy.
Kotel byl vybaven samočisticím vhazovacím hořákem s keramickým zapalovačem na pelet. Kapacita nádrže umožňuje při plném naplnění dlouhodobou provoz. Těleso kotlu bylo vyrobeno z vysokojakostní, certifikované kotlové oceli P265H. Konstrukce výměníku umožňuje dosáhnout vysoké účinnosti. Pro bezpečnost uživatele jsou na dvířkách namontovány koncové spínače, které po otevření dvířek přeruší provoz ventilátoru a podavače paliva. Hořák byl vybaven systémem automatického čištění roštu od popela.
V kotlích SLIM PELLET MINI je namontován regulátor PLATINUM, ke kterému lze připojit: Lambda sondu, internetový modul. Navíc lze připojit moduly: PLATINUM B - umožňující řízení provozu bufferu - PLATINUM C – umožňující řízení provozu dalších 2 směšovacích ventilů, 2 čerpadel a 2 termostatů. Lze připojit dotykový pokojový termostat. PLATINUM TOUCH.
Parametry
| Parametry | jednotka s.i. | Model kotlu | ||
| SLIM PELLET MINI - 10 | SLIM PELLET MINI - 15 | SLIM PELLET MINI - 20 | ||
| Jmenovitý tepelný výkon | [kW] | 10 | 15 | 20 |
| Rozsah výkonu kotlu | [kW] | 3-10 | 4,5-15 | 6-20 |
| Plocha možná k vytápění | [m2] | 120* | 120-160* | 160-210* |
| Topná plocha | [m2] | 1,5 | 2,1 | 2,5 |
| Obsah vody | [L] | 45 | 65 | 75 |
| Maximální pracovní tlak | [bar] | 3 | ||
| Maximální pracovní teplota | [°C] | 95 | ||
| Zkušební tlak | [bar] | 4,5 | ||
| EcoDesign | [-] | + | ||
| Třída kotlu | [-] | 5 | ||
| Kapacita palivové nádrže | [L] | 300 | ||
| Kapacita palivové nádrže. | [kg] | 180 | ||
| Palivo | [-] | pelet ϕ6-8 | ||
| Elektrické připojení | [-] | ~230V; 50Hz | ||
| Spotřeba elektrické energie při provozu kotlu s jmenovitým výkonem | [W] | 115 | ||
| Spotřeba elektrické energie při rozpalování kotlu | [W] | 415 | ||
| Rozsah nastavení regulátoru teploty | [°C] | 60-85 (po 1 °C) | ||
| Požadovaný kominový tah | [Pa] | 20 | 23 | 26 |
| Hmotnost kotlu | [kg] | 240 | 290 | 340 |
* v závislosti na stupni zateplení budovy a zásobování teplou vodou pro primární palivo
Rozměry

| TYP | SLIM PELLET MINI – 10 | SLIM PELLET MINI – 15 | SLIM PELLET MINI – 20 |
| A | 1220 | 1220 | 1320 |
| B | 590 | 590 | 690 |
| C | 1020 | ||
| C1 | 1475 | ||
| D | 705 | 920 | |
| E | 905 | ||
| E1 | 865 | ||
| F | 656 | ||
| G | G ¾" | ||
| H | G 1 ¼" | ||
| I | 160 | ||
| J | G 1 ¼" | ||
| K | 200 | ||
| L | 130 | ||
| M | 625 | ||
| N | 806 | ||
| O | 935 | 1150 | |
| P | 1310 | 1525 | |
Technické údaje
| Třída kotle (303-5:2012) | 5 |
| Výkon | 15 kW |
| Průřez kouřovodu | 160 mm |
| Hmotnost | 290 kg |
| Vyhřívaná plocha | 160 m² |
| Ecodesign | + |
| Výška | 1475 mm |
| Šířka | 1220 mm |
| Přípojky vratné a topné vody | 5/4” G |
| Záruka | 60 mies. |
| Napájení | 230V / 50Hz |
| Tah komínu | 23 Pa |
| Max. provozní tlak | 3 bar |
| Max. teplota vody | 95 °C |
| Hloubka s kouřovodu | 1525 mm |
| Délka od osy kouřovodu k podlaze | 865 mm |
| Šířka bez zásobníku | 590 mm |
| Výška | 1020 mm |
| Kotel topení povrch | 2.1 m² |
| Velikost zásobníku | 300 dm³ |
| Paliva | Pellet |

All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.