Kotel Metal-Fach SLIM PELLET 15 kW
Běžná cena:
CHF4,332.95
The promotion runs until 24 července 2026
product unavailable
přidat na seznam přání
Popis
Kotel centrálního vytápění Metal-Fach SLIM PELLET
Kotel je zařízení pro ohřívání vody v systémech centrálního vytápění s automatickým podáváním paliva, kterým je peleta. Kotel má 5. třídu podle normy PN EN 303-5:2012 a certifikát ECODESIGN (EKOPROJEKT). Kotel se kvalifikuje do skupiny zařízení, která se účastní programů spolufinancování výměny starého zdroje tepla, pořádaných místními samosprávami.
V kotli byl použit samočisticí hořák s keramickým zapalovačem pelet. Velká kapacita nádrže umožňuje dlouhou dobu provozu při plném naplnění. Tělo kotla bylo vyrobeno z vysokojakostní certifikované ocelové desky P265H. Konstrukce výměníku tepla zajišťuje vysokou účinnost kotla. Aby se chránit uživatele a zlepšit jeho bezpečnost, jsou na dvířkách namontovány koncové spínače, které při otevření dvířek přeruší provoz ventilátoru a podavače paliva. Hořák je vybaven systémem automatického odpadlíčení roštu.
V kotlích SLIM PELLET vybavených řídícím prvkem PLATINUM existuje možnost připojení: Lambda sondy, internetového modulu. Dodatečně lze připojit moduly: PLATINUM B - umožňující řízení provozu vyrovnávací nádrže - PLATINUM C — umožňující řízení provozu dalších 2 směšovacích ventilů, 2 pump a 2 termostatů. Lze připojit dotykový pokojový termostat. PLATINUM TOUCH.
Parametry
| Parametry | jednotka SI | Model kotla | ||
| SLIM PELLET - 10 | SLIM PELLET - 15 | SLIM PELLET - 20 | ||
| Jmenovitý tepelný výkon | [kW] | 10 | 15 | 20 |
| Rozsah výkonu kotla | [kW] | 3-10 | 4,5-15 | 6-20 |
| Vytápěná plocha | [m2] | 120* | 120-160* | 160-210* |
| Plocha výměníku tepla | [m2] | 1,5 | 2,1 | 2,5 |
| Objem vody | [L] | 45 | 65 | 75 |
| Maximální pracovní tlak | [bar] | 3 | ||
| Maximální pracovní teplota | [°C] | 95 | ||
| Zkušební tlak | [bar] | 4,5 | ||
| EcoDesign | [-] | + | ||
| Třída котла | [-] | 5 | ||
| Kapacita palivové nádrže | [L] | 130 | 170 | 210 |
| Kapacita palivové nádrže | [kg] | 78 | 102 | 126 |
| Palivo | [-] | peleta Ø6-8 | ||
| Elektrické připojení | [-] | ~230V; 50Hz | ||
| Příkon elektřiny při provozu kotla s jmenovitým výkonem | [W] | 115 | ||
| Příkon elektřiny při spouštění kotla | [W] | 415 | ||
| Rozsah nastavení regulátoru teploty | [°C] | 60-85 (po 1 °C) | ||
| Požadovaný tah kouřovodu | [Pa] | 20 | 23 | 26 |
| Hmotnost котла | [kg] | 240 | 290 | 340 |
* v závislosti na stupni izolace budovy a zásobování teplou vodou pro základní palivo
Rozměry

| TYP | SLIM PELLET – 10 | SLIM PELLET – 15 | SLIM PELLET – 20 |
| B | 590 | 690 | |
| C | 1550 | ||
| D | 705 | ||
| E | 1510 | ||
| E1 | 865 | ||
| F | 656 | ||
| G | G ¾" | ||
| H | G 1 ¼" | ||
| I | 160 | ||
| J | G 1 ¼" | ||
| K | 200 | ||
| L | 130 | ||
| O | 935 | 1150 | |
| P | 1310 | 1525 | |
Technické údaje
| Třída kotle (303-5:2012) | 5 |
| Výkon | 15 kW |
| Průřez kouřovodu | 160 mm |
| Hmotnost | 290 kg |
| Vyhřívaná plocha | 160 m² |
| Ecodesign | tak |
| Výška | 1550 mm |
| Šířka | 590 mm |
| Přípojky vratné a topné vody | 5/4” G |
| Záruka | 60 mies. |
| Napájení | 230V / 50Hz |
| Tah komínu | 23 Pa |
| Max. provozní tlak | 3 bar |
| Max. teplota vody | 95 °C |
| Hloubka s kouřovodu | 1525 mm |
| Délka od osy kouřovodu k podlaze | 656 mm |
| Velikost zásobníku | 170 dm³ |
| Paliva | Pellet |

All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.