Kuchnia KVS MORAVIA Klaudie 9112-V - z płaszczem wodnym
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
0
Opis
Kuchnia KVS MORAVIA typ 9112-V Klaudie z wymiennikiem wodnym łączy zalety urządzenia do gotowania, pieczenia potraw oraz kotła do centralnego ogrzewania. Obszerne palenisko umożliwia stosowanie polan o długości do 450 mm i średnicy do 190 mm. Jedną z wielu zalet tego modelu jest możliwość elastycznego podłączenia do komina.
Funkcjonalność i ogrzewanie
Kuchenka została zaprojektowana tak, aby poza funkcją gotowania i pieczenia mogła również efektywnie ogrzewać pomieszczenia. Model z wymiennikiem wodnym wymaga większej obsługi niż modele bez wymiennika, w tym częstszego dokładania opału i czyszczenia rusztu. Kuchenka nie jest przystosowana do trybu pracy ciągłej (stáložárny provoz). Urządzenie jest odpowiednie do ogrzewania mniejszych mieszkań oraz domków letniskowych.
Pojemne palenisko i mniejszy piekarnik
Kuchenka posiada większe palenisko kosztem rozmiarów piekarnika, który jest mniejszy w porównaniu do modeli 9100 i 9103. Mimo mniejszych wymiarów piekarnik jest w pełni funkcjonalny i wyposażony w ruszt oraz blachę do pieczenia. Duże drzwiczki do paleniska pozwalają na wkładanie polan o średnicy do 190 mm i długości do 450 mm. W związku z tym, ten model jest idealny, jeśli priorytetem jest ogrzewanie, a nie gotowanie czy pieczenie.
Wymiennik wodny i podłączenie do systemu grzewczego
Wymiennik wodny w kształcie "L" jest umieszczony z tyłu i po bokach paleniska (zamiast cegieł szamotowych). Przyłącza do systemu centralnego ogrzewania znajdują się z tyłu urządzenia. Ze względu na ograniczoną przestrzeń konstrukcyjną wymiennik wodny ma mniejsze wymiary i mniejszą pojemność wody. Dlatego zaleca się podłączenie kuchenki do układu z wymuszonym obiegiem wody (z pompą).
Charakterystyczne cechy
- Duża moc grzewcza
- Nowoczesny design w stylu rustykalnym
- Obszerne palenisko na drewno o długości do 450 mm
- Wymiennik ciepła wbudowany w palenisko zapewniający jego dobrą funkcjonalność
- Przeszklone drzwiczki paleniska umożliwiające kontrolę zużycia paliwa
- Piekarnik z możliwością pieczenia
- Przeszklone drzwiczki piekarnika wyposażone w termometr
- Możliwość podłączenia do komina z tyłu, z boku lub od góry (z płyty grzewczej)
- Wygodna regulacja przepływu spalin i mocy
- Duża szuflada na opał
- Dostępne w wersji lewej i prawej
Elastyczne podłączenie do komina
Kuchnia w standardzie posiada 3 wyloty spalin, które mogą być podłączone do komina z tyłu, z boku lub od góry (uwaga: w przypadku użycia płyty ceramicznej – tylko z boku lub z tyłu). Wszystkie wyloty są umiejscowione blisko siebie – patrz zdjęcie.
Warianty wykonania: prawy i lewy
Kuchnia dostępna jest w wersji prawej lub lewej, w zależności od umiejscowienia wylotów do komina (widok od frontu).
- Wersja prawa – wszystkie 3 wyloty spalin znajdują się w prawym rogu, a piekarnik jest po prawej stronie kuchenki.
- Wersja lewa – wszystkie 3 wyloty spalin znajdują się w lewym rogu, a piekarnik jest po lewej stronie kuchenki.
Wymóg podłączenia do instalacji grzewczej
Kuchenki z wymiennikiem wodnym nie można używać bez podłączenia do instalacji grzewczej!
Lepsze spalanie dzięki wtórnemu dopływowi powietrza
Kuchenka wyposażona jest w wtórny dopływ powietrza, który wspomaga proces spalania.
Montaż w zabudowie kuchennej
Kuchenka może być zabudowana w kuchennej zabudowie meblowej przy użyciu paneli chłodzących. Jeśli nad kuchenką znajdują się wiszące szafki, należy je zabezpieczyć przed działaniem ciepła i pary, np. poprzez montaż okapu lub innego izolatora. W przeciwnym razie może dojść do ich uszkodzenia.
Oświadczenie o kontroli stanu technicznego
To urządzenie nie jest klasyfikowane w ramach "klas emisyjnych", ale ponieważ posiada wbudowany wymiennik wodny i moc większą niż 10 kW, podlega obowiązkowym, regularnym kontrolom technicznym zgodnie z obowiązującymi przepisami (przegląd raz na 36 miesięcy).
Wymiary:

Parametry techniczne
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Nominalna moc cieplna (JTV) | 11,4 kW |
| Moc grzewcza do pomieszczenia | 7,6 kW |
| Moc grzewcza do wody | 3,8 – 6 kW |
| Pojemność wymiennika wodnego | 9 litrów |
| Przyłącza wymiennika wodnego | 1” |
| Średnica wylotu spalin | 120 mm |
| Wymiary kuchenki (szer. x wys. x gł.) | 924 x 850 x 600 mm |
| Wymiary piekarnika (szer. x wys. x gł.) | 300 x 250 x 430 mm |
| Wysokość wylotu spalin | 735 ± 5 mm (środkiem od podłogi) |
| Minimalny ciąg kominowy | 12 Pa |
| Sprawność przy JTV | 81,7% |
| Masa | 175 kg |
| Zalecane paliwo | drewno i brykiety drzewne |
| Warianty płyty grzewczej | stalowa dzielona malowana, stalowa szlifowana, lub szklano-ceramiczna |
| Klasa efektywności energetycznej | A+ |

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.