Zplynovací kotel Orligno 200 - 25 kW
Běžná cena:
product unavailable
přidat na seznam přání
Popis
Kotle ze skupiny Orligno 200 určují nový směr v technologii kotlů na zplyňování dřeva. Jedinečný design v kombinaci s řadou konstrukčních řešení pozitivně ovlivňuje pohodlí používání a spokojenost zákazníků. Technické parametry dosahované během procesu spalování dřeva odpovídají nejpřísnějším evropským normám a navíc zaručují téměř dvojnásobné množství tepla ve srovnání s tradičními kotly nebo krby. Zařízení jsou přizpůsobena provozu jak v otevřených, tak v uzavřených systémech v souladu s platnými předpisy.
Kotle Orligno 200 jsou určeny k vytápění různých typů místností. Nejčastěji se používají v rodinných domcích, sušárnách, výrobních halách a dílnách.
Výhody:
- Vysoká účinnost
- Nízké provozní náklady
- Jednoduchá a snadná obsluha
- Malé množství popela
- Velká kapacita nakládacího prostoru
- Provozní doba mezi nakládáním až 12 h
- Modulovaný výkon ventilátoru od 30 – 100%
- Přizpůsoben provozu v uzavřeném systému
- Elektronický regulátor s možností připojení vzdáleného ovládání EKOSTER CONTROL
- Žádné škody na životním prostředí
- Vyroben z nejkvalitnější kotlové oceli
Záruka:
- 60 měsíců na kotel namontovaný s Laddomatem a zásobníkem akumulace tepla
- 24 měsíců bez Laddomatu a zásobníku akumulace tepla
Palivo:
- dřevo
- briketa
Proces zplyňování dřeva ORLIGNO 200
Fáze spalování probíhá ve 4 základních fázích

- Sušení a odvětvení dřevního plynu při teplotě 450 °C
- Spalování směsi dřevního plynu (Holzgasu) a sekundárního vzduchu při teplotě 560 °C
- Dopalování plamene a vydávání tepla o teplotě 1200 °C
- Vyfukování spalin procesu spalování paliva o teplotě 160 °C kouřovodem pece
Stavba pece zplyňující dřevo ORLIGNO 200
Spalovací komora má ve skutečnosti jiný tvar

- Kouřová klapka
- Přívod (výstup topné vody)
- Ochranná trubka
- Nakládací komora (zplyňování)
- Horní dvířka
- Dmychadlo ventilátoru
- Obal ventilátoru
- Dolní dvířka
- Popelník
- Izolace kotlu
- Spalovací komora
- Keramická tryska
- Tok sekundárního vzduchu
- Keramické tvarovky
Technické údaje
| Výkon | 25 kW |
| Průřez kouřovodu | 200 mm |
| Hmotnost | 546 kg |
| Účinnost | 91 % |
| Ecodesign | + |
| Výška | 1315 mm |
| Šířka | 670 mm |
| Délka | 1060 mm |
| Max. délka polen | 500 mm |
| Max. provozní tlak | 3 bar |
| Tloušťka vnějšího listu | 4 mm |
| Tloušťka vnitřních listů | 8 mm |

All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.