Kessel ATMOS Dokogen DC 25GD - 25 kW
Regulärer Preis:
€ 5.292,38
Die Aktion läuft bis 24 Juli 2026
Produkt nicht verfügbar
zur Wunschliste hinzufügen
Beschreibung
Ekologiczne kotły zgazowujące drewno
Kotły zgazowujące Dokogen charakteryzują się specjalną komorą, która z obu stron wyłożona jest specjalnie wyprofilowanymi kształtkami ceramicznymi. Tylni wylot wyposażony w rurowy wymiennik ciepła.
Zgazowywanie drewna wraz z późniejszymi spalaniem gazu drzewnego w ceramicznej komorze spalania zapewnia optymalne spalanie wszystkich palnych składników. Dopływ powietrza i proces spalania jest kontrolowany za pomocą wentylatora wyciągowego. Pozwala to na szybki zapłon i dobre spalanie. Temperatura płomienia wynosi 1000 - 1250 ° C.
Kotły spełniają najsurowsze Europejskie normy odnośnie ochrony środowiska. Spełniają 5 klasę wg ČSN EN 303-5 oraz EcoDesign 2015/1189.
Zalety kotła zgazowującego drewno ATMOS
- Możliwość spalania długi polan drewna
- Duża komora spalania - wysoka stałopalność
- Rurowy wymiennik ciepła
- Wysoka sprawność, powyżej 90%
- Ekologiczne spalanie (5 klasa wg ČSN EN 303-5, ECODESIGN 2015/1189)
- Wentylator wyciągowy
- Wężownica schładzająca (zabezpieczenie przed przegrzaniem kotła)
- Automatyczne wyłączenie wentylatora po wypaleniu się paliwa
- Duży popielnik (przy paleniu drewnem, czyszczenie raz w tygodniu)
- Małe gabaryty i waga
- Wysoka jakość
Paliwo: Suche drewno ze zdolnością grzewczą 15 - 17 MJ/kg, wilgotnosć 12 % - max. 20 %
Technische Daten
| Kesselklasse (303-5:2012) | 5 |
| Leistung | 25 kW |
| Querschnitt des Abgasfuchses | 150 mm |
| Masse | 469 kg |
| Wirkungsgrad | 90.5 % |
| Ecodesign | + |
| Höhe | 1281 mm |
| Breite | 680 mm |
| Tiefe | 1020 mm |
| Das vom Hersteller empfohlene Mindestvolumen von Pufferspeichern | 1375 L |
| Zugbedarf | 18 Pa |
| Max. Holzlänge | 530 mm |

Alle Bewertungen (positive und negative) werden angezeigt. Wir überprüfen nicht, ob sie von Kunden stammen, die das Produkt gekauft haben.