Boiler for pellets and wood chips EG-Multifuel 250 kW
Availability:
temporarily unavailable
Price:
$38,561.43
Regular price:
The lowest price during 30 days prior to the reduction:
product unavailable
add to wish list
* - Field mandatory
Technical data
| Power output | 250 kW |
| Weight | 1950 kg |
| Efficiency | 92 - 93.1 % |
| Width | 1300 mm |
| Depth | 2600 mm |
| Outlet and inlet size | 3 G |
| Power supply | 230 / 400 V |
| Min. chimney height | 6 m |
| Max working pressure | 3 bar |
| Height | 2350 mm |
| Min. chimney diameter | 250 mm |
Shipping costs
The price does not include any possible payment costs
Shipping country:

All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.