Actuator with an easy steering (potentiometer) WITA SM WR 05 FR - 5Nm for Minimix DN 20-32mm
Availability:
2 pc
Product code:
65114
Price:
DKK1,516.07
Regular price:
The lowest price during 30 days prior to the reduction:
product unavailable
add to wish list
Rating:
0
0
Vendor:
Inny
Description
Parameters
| Characteristic | SM WR 05 FR |
| Torque: | 5 Nm |
| Rotation angle: | 90° |
| Rotation speed: | 2 min / 90° |
| Operating mode: | 3-Point, PDI |
| Supply voltage: | 230 VAC, 50Hz |
| Energy consumption: | max. 5 W |
| Standby power consumption | max. 0,5 W |
| Temperature range: | 0–50 °C |
| Protection: | I according to EN 60730-1 |
| Protection class: | IP 42 according to EN60529 |
| Dimensions (w x l x h): | 95 x 80 x 92 mm |
| Weight: | around 900 g |
| Colour/material: | Gray / PC |
Technical data
| Weight | 0.9 kg |
Shipping costs
The price does not include any possible payment costs
Shipping country:

All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.