Boiler for pellets and wood chips EG-Multifuel 60 kW
Availability:
temporarily unavailable
Price:
60 255,00 zł
Regular price:
The lowest price during 30 days prior to the reduction:
product unavailable
add to wish list
* - Field mandatory
Description
Warranty:
5 years* for the tightness of the boiler exchanger and welds
2 years for electronics
*if the first start will be made by an installation company
Technical data
| Boiler class (303-5:2012) | 5 |
| Power output | 60 kW |
| Weight | 1000 kg |
| Efficiency | 93 % |
| Width | 820 mm |
| Flue gas temperature | 100-140 °C |
| Power supply | 230V / 400V |
| Min. chimney height | 5 m |
| Max working pressure | 3 bar |
| Height | 1750 mm |
| Min. chimney diameter | 180 mm |
Shipping costs
The price does not include any possible payment costs
Shipping country:

All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.