Boiler for pellets EG-Pellet 60 kW
Availability:
temporarily unavailable
Price:
CHF6,914.77
Regular price:
The lowest price during 30 days prior to the reduction:
product unavailable
add to wish list
* - Field mandatory
Description
Warranty:
5 years* for the tightness of the boiler exchanger and welds
2 years for electronics
*if the first start will be made by an installation company
Technical data
| Power output | 60 kW |
| Weight | 420 kg |
| Efficiency | 95 % |
| Width | 1140 mm |
| Depth | 865 mm |
| Power supply | 230V / 50Hz |
| Required chimney draught | 20 Pa |
| Max working pressure | 2 bar |
| Height | 1485 mm |
Shipping costs
The price does not include any possible payment costs
Shipping country:

All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.