Kontakt:  📞 +48 32 415 31 65📱 +48 695 11 88 05
Sprzedajemy od 1984
Kotly.com.pl
0
OKAZJE Kotły c.o. Kotłownie kontenerowe Podajniki Kominki na drewno Piece na pellet Kuchnie węglowe Nagrzewnice i Kurtyny Palniki Osprzęt Grzejniki Bojlery c.w.u. Zbiorniki akumulacyjne Kolektory słoneczne Fotowoltaika Klimatyzacje Pompy ciepła Ogrzewanie podłogowe Paliwa: Węgiel, Pellety Gaz Inne produkty Galeria produktów Części zamienne i akcesoria Archiwum
Kotly.com.pl Dobór kolektorów słonecznych

Dobór kolektorów słonecznych

 

 

Ogrzewanie ciepłej wody użytkowej panelami solarnymi to bardzo dobry pomysł. Jest to ekonomicznie uzasadniona inwestycja której zakup zwróci się w niedługim czasie.

Jeżeli chodzi zaś o dogrzewanie domu kolektorami słonecznymi to jest to duży wydatek którego okres zwrotu jest długi. Dlatego nie polecamy stosowania wspomagania c.o. kolektorami słonecznymi.

Aby ogrzać ciepłą wodę użytkową najlepiej zakupić zasobnik cwu solarny, taki bojler ma dwie wężownice. Zestawy solarne ze zbiornikami ciepłej wody użytkowej z 2 wężownicami przeznaczone są do współpracy z dowolnym kotłem c.o. Dolna wężownica służy do podłączenia układu solarnego. Inne źródło ciepła (np. kocioł na paliwo stałe) podłączamy pod górną wężownicę. Dodatkowo za małą kwotę możemy jeszcze dokupić grzałkę elektryczną. Zestaw solarny ma swój sterownik. Dlatego nie jest konieczne obsługiwanie kolektorów słonecznych z poziomu kotła. Są to bowiem dwa niezależne obiegi które spotykają się w zasobniku c.w.u.

 animacja galmet

Aby dobrać prawidłowo zestaw solarny należy precyzyjnie określić potrzeby w zakresie przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Poniżej podajemy najczęściej stosowane zestawy:

1 kolektor  2,0m2 / Bojler 140-150 L dla 1 lub 2 osobowej rodziny

2 kolektory 2,0m2 / Bojler 200-250 L dla 2 lub 3 osobowej rodziny

3 kolektory 2,0m2 / Bojler 300 L dla 4 lub 5 osobowej rodziny

4 kolektory 2,0m2 / Bojler 400 L dla 5 lub 6 osobowej rodziny

5 kolektorów 2,0m2 / Bojler 500 L dla 7 lub 8 osobowej rodziny


 

Nasza strona używa plików cookies. Jeśli chcesz możesz w każdej chwili wyłączyć je w opcjach swojej przeglądarki. OK, zamknij pasek lub dowiedz się więcej.