0
Termostatický 3 cestný směšovací ventil 38°C - 65°C

Termostatický 3 cestný směšovací ventil 38°C - 65°C

NN: 11090
Úroveň zásob

Na skladě: 2 ks

Raciborz: 2 ks
REGULUS

981

CZK s DPH

Náklad:
- Dobírka: od 300 Kč
- Předem na účet: od 200 Kč
- DotPay: 2% hodnoty objednávky
Bankovní převod
DotPay - kreditní karta
Dobírka

 

 

Temperatura otwarcia: 38oC - 65oC

Przyłącze: gwint 3/4" 

 

 

 

 

Zastosowanie:

 

W czasie spalania w kotle, wydzielają się z paliwa oprócz innych substancji także woda w formie pary wodnej. Jeżeli temperatura spalin jest dostatecznie wysoka, para uchodzi wraz ze spalinami do komina. Jeżeli jednak spaliny w jakimś miejscu zostaną schłodzone, dojdzie w tym miejscu do kondensacji pary wodnej. Powstała w ten sposób substancja zawiera również inne produkty spalania, które szczególnie w czasie palenia drewnem lub paliwami stałymi mogą być bardzo agresywne i mogą być przyczyną szybkiej korozji i zanieczyszczenia powierzchni wymiany ciepła.

Termostatyczne zawory mieszające mieszają chłodną zwrotną wodę do kotła z gorącą wodą z wyjścia kotła. W ten sposób utrzymują cały korpus kotła (powierzchnia wymiany ciepła) w wyższej temperaturze, w czasie której nie dojdzie do kondensacji a w ten sposób chroni przed zanieczyszczeniem i szybkiej korozji tych powierzchni. Zanieczyszczenia powierzchni wymiany ciepła osłabiają wydajność kotła i zwiększają ryzyko tworzenia się kamienia kotłowego. Korozja nie nastąpi, jeżeli powierzchnie wymiany ciepła będą dostatecznie ciepłe, ponieważ dopiero od wystąpienia konkretnej temperatury nie dochodzi do kondensacji. Powierzchnie wymiany ciepła będą miały większą temperaturę a dzięki temu znacznie zostanie wydłużony ich czas użytkowania. Zawory są wyposażone w element termostatyczny.

(CW)

 

 

Hodnocení

Pokud máte zkušenosti s tímto produktem přidejte svůj názor !
Hodnoťte produkt
Naše stránky používají cookies. Pokud chcete, můžete vždy vypnout v nastavení svého prohlížeče. OK, zavřete informací nebo se dozvědět více.