Kontakt:  📞 +48 32 415 31 65📱 +48 695 11 88 05
Sprzedajemy od 1984
Kotly.com.pl
0
Laddomat 21-60 z pompą elektroniczną - R32, 63°C

Laddomat 21-60 z pompą elektroniczną - R32, 63°C

EAN: 7340037702540| NN: 58488
Stany magazynowe

Na stanie: 18 szt.

Racibórz: 14 szt.

Krzyżanowice: 3 szt.

Kietrz: 1 szt.

1800.00

PLN brutto

Dostępny na RATY
Koszt: Dostawa za darmo !

Czas: 1-4 dni roboczych
(Dla Przelew lub DotPay od zaksięgowania płatności na koncie, dla Rat od otrzymania informacji z Banku o przyznaniu kredytu.)
Przelew - premiowany 2% rabatem
DotPay - szybka płatność on-line
Pobranie
CA Raty Credit Agricole
eRaty Santander Consumer Bank

Laddomat 21-60 z pompą elektroniczną ma za zadanie:

  • przy rozpalaniu kotła umożliwić szybkie osiągnięcie wysokiej temperatury roboczej w kotle.

  • podczas ładowania podgrzać zimną wodę na dnie kotła, tak aby kocioł nie rdzewiał w wyniku procesów korozyjnych.

  • zapewnić wysoką i stałą temperaturą w zbiorniku oraz niski przepływ w celu osiągnięcia optymalnego uwarstwienia w kotle.

  • po zakończonym opalaniu odprowadzić ciepło do zbiornika akumulacyjnego.

  • w przypadku przerwy w dostawie prądu lub zatrzymania pompy odprowadzić ciepło z kotła do zbiornika akumulacyjnego dzięki wbudowanemu systemowi cyrkulacji grawitacyjnej.

Laddomat 21-60 działa automatycznie przy założeniu, że system włączania i wyłączania pompy jest zautomatyzowany. Laddomat nie wymaga szczególnego dozoru lub serwisu.

Opis funkcji

Rozpalanie kotła

Faza rozpalania kotła i ochrona temperatury powrotu kotła - schemat działania Laddomat'u
 

W celu zapewnienia wysokiego poziomu działania i niskiej emisji spalin, bardzo ważne jest, aby kocioł szybko osiągnął wysoką temperaturę roboczą. Stanie się tak, jeżeli pompa cyrkulacyjna zostanie uruchomiona niezwłocznie po rozpoczęciu rozpalania. W ten sposób przeciwdziała się niepotrzebnemu ochłodzeniu kotła przez wodę z dolnej części zbiornika. Uruchomienie pompy może nastąpić na trzy różne sposoby, patrz str. 4. Na obrazku obok przedstawiono rozpoczęcie opalania kotła. Pompa została uruchomiona. Zawór termiczny nie zaczął się jeszcze otwierać. Stożek na automatycznym zaworze cyrkulacyjnym jest utrzymywany ściśle przy zbiorniku na skutek ciśnienia pompy.

Faza robocza

Laddomat i faza robocza kotła c.o - schemat działania Laddomat'u i ładowanie bufora
 

Kocioł osiągnął temperaturę roboczą. Zawór termiczny otworzył się i wtłacza zimną wodę ze zbiornika. Woda doprowadzana do dna zbiornika ma temp. 5-20°C przy temperaturze początkowej elementu termostatycznego. Im wyższa jest moc kotła i im wyższa jest temperatura wody wychodzącej z kotła, tym więcej zimnej wody jest doprowadzane z dna kotła. To właśnie ten czynnik powoduje, że Laddomat 21 pozwala na uzyskanie wyraźnej granicy, tzn. rozwarstwienia = ładowania zbiornika podczas rozruchu w przypadku wszystkich możliwych rodzajach kotłów.

Faza końcowa

Laddomat i faza końcowa ogrzewania kotła c.o - schemat działania Laddomat'u
 

Podczas końcowej fazy ładowania gardziel przepływu ”by-pass” w module Laddomat 21 prowadzącego do górnej części zbiornika zostaje całkowicie zamknięta. Woda odprowadzana jest w całości do zbiornika akumulacyjnego, który w ten sposób zostaje całkowicie załadowany.

Cyrkulacja przy zakończonym opalaniu

Laddomat i faza grawitacyjna przy braku prądu lub zakończeniu ogrzewania przez kocioł c.o - schemat działania Laddomat'u
 

Jeżeli zainstalowany jest termostat w rurze kominowej lub podobne urządzenie, pompa zostanie wyłączona niezwłocznie po wygaszeniu ognia. Zaletą szybkiego wyłączenia pompy po wygaszeniu ognia jest to, że chłodna woda zwrotna z obwodu grzejników spływa z pomocą  automatycznej cyrkulacji grawitacyjnej na dno kotła. Ciepło zmagazynowane w kotle przechodzi do górnej części zbiornika i jest wykorzystywane do ogrzewania budynku. Zatrzymanie pompy po zakończonym opalaniu, automatycznie lub ręcznie, jest ważne z jeszcze jednego powodu. W przeciwnym wypadku gorąca woda w zbiorniku wymieszałaby się z chłodną wodą zwrotną z obiegu grzejników co spowodowałoby obniżenie temperatury aż do zamknięcia zaworu termicznego. Kiedy zbiornik jest rozgrzany do temp. 90°C, a zawór termiczny zamyka się w temp. 63°C, temperatura całej zawartości zbiornika obniżyłaby się do tej temperatury, gdyby pompa nie została wyłączona.

Cyrkulacja grawitacyjna przy przerwie w dopływie prądu

Jeżeli podczas opalania pieca nastąpi przerwa w dopływie prądu, zostaje uruchomiona automatyczna cyrkulacja grawitacyjna dzięki łatwo otwierającemu się zaworowi zwrotnemu – pod warunkiem, że w zbiorniku woda jest zimniejsza niż w kotle. Automatyczna cyrkulacja grawitacyjna tworzy się na skutek różnicy w wadze pomiędzy lżejszą wodą gorącą a cięższą wodą zimną. Kiedy zbiornik jest całkowicie wypełniony aż do dna, cyrkulacja grawitacyjna jest niewielka, a kocioł mimo to może wrzeć. Wrzeniu można zapobiec poprzez doprowadzenie niewielkiej ilości zimnej wody bezpośrednio do dolnej części kotła za pomocą kranu służącego do napełniania systemu.  W przypadku dłuższych przerw w dostawie prądu można ogrzewać cały budynek wykorzystując cyrkulację grawitacyjną, jeżeli instalacja rurowa i średnica rur zostały do tego dostosowane. Intensywność opalania musi być dopasowana do mocy, którą można przekazać do zbiornika akumulacyjnego za pomocą cyrkulacji grawitacyjnej.

Podłączenie Laddomatu do instalacji centralnego ogrzewania

Podłączenie Laddomatu do c.o.

Parametry

Maksymalna moc kotła 80 kW
Temperatura otwarcia 63 °C
Podłączenie 3 x R32
Masa 6.6 kg
Gwarancja 24 mies.
eRaty w Santander Consumer Bank
CA Raty w Banku Credit Agricole
Kliknij w baner "Oblicz ratę" aby sprawdzić wysokość rat w zależności od ich liczby, pierwszej wpłaty, itp. Wybierz raty szyte na miare!

Jak wygodnie kupić na raty w sklepie Kotly.com.pl:

1. Towar
Wybierz jeden lub kilka produktów w naszym sklepie o łącznej wartości minimum 300 zł a maksimum 20 000 zł.
2. Płatność
W procesie zamawiania wybierz sposób dostawy oraz formę płatności "Raty Credit Agricole".
3. Wniosek
Na ostatniej stronie potwierdzającej złożenie zamówienia należy kliknąć w banner "CA Raty" aby przejść do strony banku i złożyć wniosek ratalny.
4. Umowa
Formalności możesz załatwić całkowicie on-line
- wystarczy przelew 1 zł i skany Twoich dokumentów
– jeśli masz konto bankowe, internetowe, lub
- umowę, do podpisu dostarczy Ci kurier i odbierze od Ciebie kopie dokumentów.
5. Odbiór
Zakupy otrzymasz przesyłką kurierską (zgodnie z wybranym przez Ciebie sposobem dostawy) – niezwłocznie po przyznaniu kredytu. Pocztą otrzymasz harmonogram spłaty rat.

Na pytania odnośnie rat internetowych odpowie doradca Credit Agricole:
telefon: 801 33 00 33 lub +48 71 35 49 553 (z zagranicy i komórek).
Koszt według stawek operatora.

Możesz również skontaktować się z Nami:
telefon: 32 419 01 20
e-mail:
Pracujemy od poniedziałku do piątku od 7:00 do 18:00 oraz w sobotę od 7:00 do 14:00.

Przydatne linki:
- Warunki udzielania kredytu na zakup towarów/usług Credit Agricole Bank Polska S.A.

Informacja o kredycie:
PROSAT FOJCIK SPÓŁKA JAWNA oświadcza, iż na podstawie zawartych umów z Credit Agricole Bank Polska S.A. jest upoważniony do wykonywania czynności prawnych związanych z zawarciem/zmianą umów kredytu na zakup towarów i usług.

Opinie

Jeśli masz doświadczenie z tym produktem dodaj swoją opinię !

ℹ️ Wyświetlane opinie są moderowane. Nie weryfikujemy, czy pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt.

Twoja ocena
Nasza strona używa plików cookies. Jeśli chcesz możesz w każdej chwili wyłączyć je w opcjach swojej przeglądarki. OK, zamknij pasek lub dowiedz się więcej.