Kontakt:  📞 +48 32 415 31 65📱 +48 695 11 88 05
Sprzedajemy od 1984
Kotly.com.pl
0
Kotły Windhager na pellet, drewno, zrębkę

Kotły Windhager na pellet, drewno, zrębkę

Windhager od 25 lat zajmuje się produkcją piecy na pellet. Firma powstała prawie 100lat, dzięki czemu jej marka rozpoznywana jest w całej Europie. Piece Windhager charakteryzują się wysoką jakością materiałów, przez co są niemalże bezawaryjne. Windhager przykłada dużą uwagę do ochrony klimatu i środowiska, posiada certyfikat Towarzystwa Klimatycznego.

 

 

Kotły na pellet

Kotły na pellet Windhager są nowoczesne, bardzo dobrze zaprojektowane, bezawaryjne, przyjazne dla środowiska oraz energooszczędne. Pomimo różnej mocy zachowują kompaktowe rozmiary, zostały wyposażone w system samoczyszczenia, usuwanie z nich popiołu odbywa się raz na jakiś czas. Spełniają wszystkie wymogi emisyjne w kraju i za granicą. Większość modeli posiada automatyczny system podawania paliwa, każdy z kotłów  został wyposażony w dotykowy panel sterowania, a prace kotła możemy kontrolować również przy pomocy smartfona.

 

 

 

 
piec na pellet Winghager BioWIN2 Touch

BioWIN 2 Touch jest to najnowszy i najbardziej kompaktowym kotłem w swojej klasie (wymaga mniej niż 1.5 m², a tylna obudowa kotła może przylegać bezpośrednio do ściany). Przyłącze kominowe jest regulowane, dzięki czemu czopuch spalin może być podłączony z tyłu, jak i z góry. Palnik został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej natomiast zapalarka została opatentowana, przez co jest unikalna, długowieczna, bez serwisowa i niezwykle cicha. Zastosowana technologia "LowDust" to unikalny system czyszczenia gwarantujący czyste środowisko oraz czysty palnik. Sami możemy zdecydować czy kocioł zasypywany jest paliwem ręcznie lub automatycznie, jeżeli ręcznie to uzupełnianie paliwa w zasobniku odbywać się będzie co 5 - 20 dni w zależności od mocy, rodzaju zasobnika oraz sposobu użytkowania urządzenia.BioWIN 2 Touch generuje bardzo małe ilości popiołu, spalając paliwo wydajnie i czysto. Piec BioWIN XL dostępny jest w pięciu wariantach mocy: 10kW, 15kW, 21kW, 26kW, 33kW.

 

 

piec na pellet Winghager BioWIN Lite

 

Kocioł BioWIN lite jest to piec niezawodny i bezpieczny, posiada wysoką sprawność i czyste spalanie. Nie ma elementów, które się zużywają, palnik został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Kocioł posiada ręczny zasyp paliwa, występuje w dwóch wariantach pojemności zasobnika paliwa 107kg lub 200kg. Czyszczenie kotła zostało zautomatyzowane, cechuje go również bezawaryjny system rozpalania, bezgłośna praca Łatwy w instalacji, gdyż zajmuje tylko 1.12m². Kocioł BioWIN Lite jest dostępny w czterech wariantach mocy: 10kW, 15kW, 21kW, 26kW.

 

 

piec na pellet Winghager BioWIN XL

 

 

Kocioł BioWIN XL jest to wysokomfortowy i prawie bezobsługowy piec na pellet. Posiada w pełni automatyczny, samoczyszczący palnik z wysokiej stali nierdzewnej. Ruszta palnika został opatentowany, działa w obu kierunkach gwarantując całkowite i pewne usunięcie popiołu, pozostałego po całkowitym spaleniu paliwa. Ważną wartością kotła jest możliwość połączenia go kaskadowo w układy 2, 3, 4 jednostkowe, dzięki czemu zapewnia zapotrzebowanie na ciepło do 240kW. W celu zapewnienia stałej, nieprzerwanej dostawy paliwa, Windhager daje możliwość stworzenia w pełni automatycznego, opatentowanego systemu składający się z jednostki zmieniającej i maksymalnie 8-miu sond ssących. Możliwe jest również połączenie kotłów o różnej mocy znamionowej. Kocioł BioWIN XL jest dostępny w trzech wariantach mocy urządzenia: 350kW, 450kW, 600kW.

 

 

piec na pellet Winghager VarioWIN

 

Kocioł VarioWIN jest to piec kompaktowy o bardzo małych wymiarach, zajmuje jedynie 0,44m², a jego waga to 150 kg (można zamontować dodatkowy zasobnik paliwa). Posiada zintegrowany układ hydrauliczny, dający możliwość oszczędnego, czystego i efektywnego spalania oraz produkcji cieplnej od 1 do 12kW. Kocioł VarioWIN posiada w standardzie zintegrowany system czyszczenia, palnik ze stali nierdzewnej oraz może być łatwo połączony z innymi źródłami ciepła. Różne wersje urządzenia oraz różne systemy podawania paliwa, dają możliwość zamontowania kotła zarówno w piwnicy, jak i na strychu.

 

 

piec na pellet Winghager FireWIN

 

Kocioł kominkowy FireWIN jest to elegancki kocioł dostępny w kilku kolorach w dwóch mocach (9kW lub 12kW), całkowicie zautomatyzowany. Może być zamontowany w każdym pomieszczeniu, idealnie nadaje się do mieszkań, kamienic. Podwójne drzwi przednie kotła gwarantują delikatną i bezpieczną dla otoczenia emisję ciepła z kotła. W sezonie letnim w przestrzeń między drzwiami po wsadzeniu specjalnej przegrody zaprojektowanej przez firmę Windhager (ograniczająca emisję energii do pomieszczenia) można korzystać z kotła do ogrzewania ciepłej wody (C.W.U.). Kotły FireWIN występują w 3 klasach komfortu o różnym wyposażeniu: Eksklusiv, Premium, Klassik.

 

 

 

 

Kotły na drewno

 

 

Kocioł zgazowujący drewno LogWIN Premium TOUCH jest niezawodny i skuteczny w swoim działaniu. Wnętrze kotła zostało wykonane ze stali nierdzewnej zabezpieczającej urzązenie przed szkodliwym działaniem kwasów powstających w procesie zgazowania kotła. Piec posiada termiczny wskaźnik poziomu paliwa, system regulacji Lambda oraz bardzo dużą komore spalania. Isnieje możliwość rozszerzenia możliwości kotła o automatyczną zapalarkę (dodatkowa opcja). Dostępny jest w pięciu różnych wariantach od 18kW do 50kW.

piec na drewno Winghager LogWIN Premium TOUCH

Kocioł na drewno LogWIN Klassik posiada opatentowaną, podzieloną komorę spalania gwarantującą sprawne działanie procesu zgazowywania paliwa przez wiele lat. Piec dzięki swoim wymiarom jest kompaktowy oraz łatwy w instalacji. Konstrukcja kotła jest trwała i wytrzymała (0.72m²) wymaga jedynie 3m² powierzchni, nie posiada części zużywających. Pojemności załadunku wynosi 145 litrów, a rozpalanie odbywa się automatycznie. Może obsługiwać do 30 obiegów grzewczych poprzez zainstalowany sterownik urządzenia oraz możliwość kontroli zdalnej przez system SMS. Kocioł Windhager LogWIN Klassik posiada regulowane przyłącze kominowe, dzięki czemu może być zamontowany na wiele sposobów. Kocioł dostępny jest w 3 różnych wariantach mocy: 180kW, 250kW, 300kW.

piec na drewno Winghager LogWIN Premium TOUCH

Kocioł stalowy na paliwa stałe Windhager FKU to kocioł przystosowany do pracy w układzie zamkniętym oraz nowoczesnych instalacjach CO. Zbudowany został ze specjalnej odmiany stopu stali, przez co odporny jest na korozję i wysokie ciśnienie (15-25 lat użytkowania). Posiada termostat sterujący pompą grzewczą oraz spirale chłodząca z atestem TUV, chroniącą kocioł i instalację przed przegrzaniem. Ma możliwość spalania dolnego i górnego, wykorzystuje paliwo stałe takie jak drewno, węgiel, koks może również służyć jako kocioł zamienny w innego rodzaju kotłowniach (gazowych, olejowych). Piec dostępny jest w czterech wariantach mocy od 15kW do 33kW w zależności od rodzaju paliwa stałego.

piec na drewno Winghager LogWIN Premium TOUCH

 

 

 

 

Kotły na zrębki

 

 

piec na drewno Winghager LogWIN Premium TOUCH

Kocioł na zrębki Windhager PuroWIN wykorzystuje do ogrzewania zgazowane zrębki drzewne (opatentowany system), jest to bezpieczna i innowacyjna technologia dająca zero-emisyjny kocioł. Posiada wytrzymałą komorę spalania wykonaną ze stali nierdzewnej, może być podłączony poziomego lub pionowego. Wyposażony został w system odpopielniania oraz system zapobiegający blokowaniu podajnika. Dostępny jest w pięciu różnych wariantach mocy: 24kW, 30kW, 40kW, 49kW, 60kW.

 

 

Jeśli są Państwo zainteresowanii zakupem kotła marki Windhager lub chcą uzyskać więcej informacji na temat danego kotła to zapraszamy do kontaktu telefonicznego, e-maila lub przez formularz kontaktowy. W celu dobrego dobrania kotła do Państwa potrzeb przydatne będą nam informacje takie jak:

  • Powierzchnia ogrzewania w m²;
  • Wysokość pomieszczeń podana w metrach;
  • Ocieplenie budynku lub jego brak;
  • Rodzaj paliwa jaki państwa interesuje (pellet, ekogroszek, zrębki drewna).

Opinie

Jeśli masz doświadczenie z tym produktem dodaj swoją opinię !

ℹ️ Wyświetlane opinie są moderowane. Nie weryfikujemy, czy pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt.

Twoja ocena
Nasza strona używa plików cookies. Jeśli chcesz możesz w każdej chwili wyłączyć je w opcjach swojej przeglądarki. OK, zamknij pasek lub dowiedz się więcej.