0
Kocioł gazowy pulsacyjny Auer 32 kW

Kocioł gazowy pulsacyjny Auer 32 kW

Najwyższa technologia

Jest to najważniejsze osiągnięcie w dziedzinie ogrzewania kotłami gazowymi. W kotle tradycyjny palnik została zastąpiony komorą spalania, która w zasadzie działania jest silnikiem pulsacyjnym. Ta sama zasada spalania gazu była wykorzystywana w silnikach lotniczych. Wieloletnie badania tej technologii umożliwiły przeniesienie jej do celów grzania.

Zasada działania

Tradycyjny palnik stosowany dotychczas w kotłach gazowych zosta la zastąpiony komora spalania. Przez otwartą klapkę zaworową dostaje się mieszanka powietrza z gazem, mieszanka zostaje zapalona za pomocą świecy zapłonowej. Podczas zapłonu następuje wybuch, spalająca sie mieszanka powoduje wzrost ciśnienie i domknięcie się klapki. Rozgrzane spaliny zostają wepchnięte do rur wylotowych które pełnią rolę wymiennika ciepła. Podciśnienie powstałe powoduje że klapka zostaje ponownie otwarta i zassana zostaje kolejna dawka mieszanki powietrzno-gazowej. Rozgrzana po poprzednim wybuchu świeca zapłonowa wywołuje kolejny zapłon bez obecności iskry. Taki cykl powtarzany jest 115 razy na sekundę.

Korzyści oraz przewaga na tradycyjnym kotłem kondensacyjnym:

Kocioł Pulsacyjny ma wiele zalet niespotykanych w kotłach kondensacyjnych z tradycyjnym palnikiem, pomijając korzyści wynikające z odzysku ciepła ze spalin. Kocioł pulsacyjny nie wymaga ciagłej obecności płomienia jest to najważniejsza cecha tego rodzaju konstrukcji w porównaniu z tradycynym kotłem gazowym. W ciągu jednej sekundy w kotle nastęuje 115 mikrowybuchów, a każdy mikrowybuch ma dokadnie tą samą wydajność energetyczną. Moc grzewcza dostosowywana jest jedynie poprzez długość pracy kotła, dlatego teoretycznie możliwe jest uzyskanie mocy w zakresie 1 do 20 kW. Nie ma ogrzniczenia wynikajacego z modulacji palnika jak w tradycyjnym kotla, jak również nie istnieje ryzyko przewymiarowania kotła. Komora spalania oraz wymienik ciepła są całkowicie zanurzone w wodzie, dzięki temu powierzchnia wymiany ciepła jest bardzo duża. Duża powierzchnia wymiany sprawia że urządzenie ma doskonałą sprawność. w standardowym wyposażeniu kotła znajduje się zewnętrzny czujnik pogody, system antylegionella zapobiegający tworzeniu sie bakterii, oraz sterowanie dla trzech niezależnych obiegów grzewczych. Każdy z trzech obiegów może być oddzielnie nadzorowany tak by zapewnić jak największy komfort oraz oszczędność. W wymienniku mieści się około 2000 impulsów cieplnych. Zakłócony przepływ spalin sprawia, że na powierzchni wewnętrznej wymiennika nie osadza się warstwa która mogłaby doprowadzić do ograniczenia wymiany ciepła. Zapewnia to zużycie gazu oraz oraz sprawność na stałym poziomie nawet po długim oresie użytkowania.

Kocioł pulsacyjny nie wymaga corocznych regulacji ani czyszczenia, co przekłada się na dodatkowe oszczędności w każdym sezonie grzewczym. Koszty instalacyjne są niskie poprzez zastosowanie taniego przewodu kominowego (wylotowego) z PCV-U. Kocioł nie wymaga montażu drogich systemów rur koncentrycznych czy wkładów kominowych ze stali kwasoodpornej. Prosta konstrukcja kotła oraz wykorzystne najwyższej jakości materiałów (inoź 316L) gwarantują użytkowanie kotła przez dużo dłuższy okres niż w przypadku kotła z palnikiem tradycyjnym.

Kocioł Pulsacyjny to najbardziej ekologiczne urządzenie gazowe (dla kotła o mocy 20kW emisja 10mg NOx/kWh). Doskonale współpracuje z alternatywnymi źródłami ciepła i może być zasilany zarówno gazem ziemnym jak i propanem.

Mikrowybuchy mieszanki gazowej w Kotle Pulsacyjnym są całkowicie bezpieczne. Ciśnienie powstające w procesie spalania jest znikome. Co więcej, temperatura w komorze spalania jest niższa niż w kotłach kondensacyjnych z palnikami.

Zastosowanie: ogrzewanie + c.w.u.
Rodzaj gazu: gaz ziemny, propan

DANE TECHNICZNE Jednostka Wartość
Moc przy temp. wody (wyjście/powrót)
- 50°C/30°C
- 80°C/60°C
[kW] 36,2
33,2
Max zużycie gazu
- Gaz ziemny [m³/h]
- Propan [kg/h]
[-] 3,54
2,60
Sprawność [%] do 109
Poziom hałasu [dB] 42
Wymiary (wys x szer x gł) [mm] 1267 x 550 x 595
Waga [kg] 120
Wyposażenie [-] Sterowanie dla 3 odrębnych obiegów,
czujnik temperatury zewnętrznej,
programacja tygodniowa/24h
Auer Pulsator

BUDOWA PULSATORA

  1. Komora spalania pulsacyjnego
  2. Wymiennik ciepła
  3. Blok gazowy
  4. Wentylator
  5. Sterowanie elektroniczne
 

Parametry

Moc cieplna 33.2 kW
Masa kotła 120 kg
Sprawność cieplna 109 %
Wysokość 1267 mm
Szerokość 550 mm
Głębokość 595 mm
Maksymalna temperatura wody 80 °C
Wymagana temperatura powrotu 60 °C

Opinie

Jeśli masz doświadczenie z tym produktem dodaj swoją opinię !
Twoja ocena
Nasza strona używa plików cookies. Jeśli chcesz możesz w każdej chwili wyłączyć je w opcjach swojej przeglądarki. OK, zamknij pasek lub dowiedz się więcej.