0
100 g Dodatek do paliw stałych SADPAL II - katalizator do spalania sadzy

100 g Dodatek do paliw stałych SADPAL II - katalizator do spalania sadzy

EAN: 5903138000292| NN: 11998
Stany magazynowe

Na stanie: 121 szt.

Racibórz: 34 szt.

Krzyżanowice: 87 szt.

2.00

PLN brutto

Koszt: 19 PLN (brutto)
(Przy zamówieniu do 1000 PLN wysyłka 19 PLN, niezależnie od ilości produktów!)

Czas: 1-4 dni roboczych
(Dla Przelew lub DotPay od zaksięgowania płatności na koncie, dla Rat od otrzymania informacji z Banku o przyznaniu kredytu.)
Przelew - premiowany 2% rabatem
DotPay - szybka płatność on-line
Pobranie

waga: 100 g


Katalizator do spalania sadzy  niepalny i niewybuchowy

SADPAL II posiada ponad 30 - krotnie większą powierzchnię przylegania, w płomieniu palącego się drewna szybko paruje co powoduje, że bardzo szybko wchodzi w reakcję ze spalinami powstającymi ze spalania drewna - wyższa skuteczność. Na skutek dużej powierzchni przy przepalaniu się saszetki papierowej, znacznie więcej „Sadpalu II” zatrzymuje się na polanach (duże rozdrobnienie, duża przyczepność) i nie spada do popielnika.

Właściwości użytkowe i zastosowanie SADPALU.
SADPAL jest zielonym proszkiem - mieszaniną soli nieorganicznych, które w temperaturze 650°C ulegają rozkładowi na substancje posiadające własności katalityczne. Służy do dopalania sadzy i substancji organicznych do końcowego produktu - dwutlenku węgla i wody.
Stosowanie SADPALU nie niszczy palenisk rusztowych i instalacji odprowadzających spaliny - przeciwnie, przedłuża ich żywotność (ekspertyza z dnia 10.02.1991 wykonana przez Instytut Inżynierii Materiałowej AGH w Krakowie).
SADPAL jest środkiem niepalnym, nietoksycznym, niewybuchowym, nie powodującym zagrożeń z tytułu niewłaściwego stosowania lub przedawkowania (ocena PZH - 24/B-23/91). Z powodzeniem jest stosowany od pięciu lat przez ok. 500 polskich zakładów.

Stosowanie SADPALU eliminuje
1. Zanieczyszczenie atmosfery sadzą (czarny dym).
2. Wyższe Węglowodory Aromatyczne WWA typu 3,4 benzopirenu.
3. Emisję tlenku węgla do atmosfery.
4. Potrzebę mechanicznego czyszczenia kotłów z sadzy (złogów).
5. Przestoje związane z czyszczeniem pieca z sadzy.
6. Zapalenie się sadzy w kominie.

Stosowanie SADPALU powoduje obniżenie
1. Emisji dwutlenku siarki do atmosfery o 12-10% (z tytułu oszczędności zużycia węgla).
2. Zużycia węgla, w zależności od jego kaloryczności o 12-20%.
3. Zawartości SO2 N0x w spalinach o 10-20%.
4. Szybkości korozji stalowych materiałów konstrukcyjnych palenisk rusztowych kotła i instalacji odprowadzających spaliny.
5. Poprawia sprawność cyklonów, multicyklonów, elektrofiltrów.

Sposób użycia:
Do kominków i małych pieców C.O. wrzuca się całą saszetkę ( opakowanie papierowe) na żar, następnie sprawdza się po 30 - 40 minutach, w razie potrzeby wrzucamy drugą. Wielkość opakowania zależy od wielkości kominka, pieca. Produkt jest pakowany w saszetkach 100 g. Orientacyjna dawka to 25 gramów na 4-6 kg żaru. Dawkę i tak należy ustalić doświadczalnie, nie ma obawy przedawkowania, niedobór zaś będzie widoczny na ściankach kominka pieca.

Dodatek ,,SADPALU" II daje wizualne doznania w kolorach płomieni ( żółto- niebieski).


Atesty, ekspertyzy, oceny

SADPAL
- posiada atest Instytutu Technologii Nieorganicznej Politechniki Warszawskiej -ITN/99/90.
- otrzymał pozytywną ocenę Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie nr 24/B-23/91.
- posiada ekspertyzy Instytutu Inżynierii Materiałowej Akademii Gómiczo-Hutniczej w Krakowie (w zakresie korozji pieców) oraz Wydziału Ochrony Środowiska Politechniki Warszawskiej (dotyczy likwidacji wyższych węglowodorów aromatycznych WWA typu 3,4 benzopirenu)
- posiada także opinię Wydziału Ochrony Środowiska Politechniki Warszawskiej na temat wpływu preparatu na środowisko zewnętrzne.

 

Opinie

Poniżej znajdziesz opinie o 100 g Dodatek do paliw stałych SADPAL II - katalizator do spalania sadzy
Jeśli masz doświadczenie z tym produktem dodaj swoją opinię !
Twoja ocena
anuluj
Jest to fantastyczny środek. Miałem tak mocno zakitowany smołą piec i po niespełna zużuciu ok. 0.5 kg piec oczyścił się i wygląda jak nowy.
Ocena: (5/5)
Data:
Do czynienia z Sadpalem mam od początku mojej przygody z kominkiem, który razem z sadpalem kupiłem właśnie w tym sklepie i jest to nieoceniony produkt. Naprawdę polecam, za te pare złotych można uniknąć bardzo poważnych i kosztownych konsekwencji
Ocena: (5/5)
Data:
Nasza strona używa plików cookies. Jeśli chcesz możesz w każdej chwili wyłączyć je w opcjach swojej przeglądarki. OK, zamknij pasek lub dowiedz się więcej.