0
VENTO MULTI 35 kW - Automatischer Set mit 1 m³ Brennstoffbehälter

VENTO MULTI 35 kW - Automatischer Set mit 1 m³ Brennstoffbehälter

MODERATOR
Optionen

5729.94 EUR

5328.97

EUR Inkl. MwSt

Kosten: Individuelle Kalkulation
(Nach dem Eingang der Bestellung senden wir ein unverbindliches Angebot mit den Transportkosten.)
Überweisung
DotPay - Kreditkarte

Zestaw automatyczny Moderator VENTO Multi 15 kW ze zasobnikiem 0.6 m3 to urządzenie przeznaczone do spalania biomasy (trociny, zrębka, wióry, pellet, brykiet) o wilgotności do 25%. W skład zestawu wchodzi wymiennik, system podający, głowica żeliwna wyposażona w ruchomy ruszt, zasobnik oraz automatyczny system usuwania popiołu z wymiennika.

Kocioł wykonany jest z atestowanej stali o grubości 6 mm.Zestaw wyposażony jest w podwójne zabezpieczenie przed zapłonem paliwa w zasobniku. Budowa zestawu pozwala na bezobsługową pracę urządzenia, wysoką sprawność sięgającą 86% oraz emisję spalin spełniającą normę EN 303-5.

 

Wymiennik może być w szczególnych przypadkach używany do spalania paliw stałych w systemie tradycyjnym poprzez ręczny zasyp komory spalania bez konieczności demontażu systemu podającego wraz ze zbiornikiem. Spalanie takie należy jednak traktować jako zastępcze w szczególnych sytuacjach (np. przerwie w dopływie prądu, uszkodzenia podajnika itp.) i dążyć do jak najszybszego powrotu do pracy w systemie automatycznym. W trybie awaryjnym zasyp ręczny odbywa się przez drzwiczki załadunkowe. Przed rozpaleniem wymiennika w systemie zasypu ręcznego należy zamontować ruszt żeliwny i przepustnicę powietrza będące na wyposażeniu urządzenia. Montaż rusztu polega na ułożeniu go na wspornikach umieszczonych w komorze spalania powyżej głowicy. Przepustnicę powietrza należy zamontować w drzwiczkach popielnikowych do króćca.

Parameter

Leistung 35 kW
Masse 845 kg
Querschnitt des Abgasfuchses 160 mm
Wirkungsgrad 86 %
Wasserinhalt 120 L
Abmessungen der Fülltürchen 188 x 453 mm
Min. Kaminhöhe 8 m
Min. Schornsteinquerschnitt 250 dm³
Min. Rücklauftemperatur 55 °C
Energieversorgung 230/50

Bewertungen

Wenn Sie Erfahrungen mit diesem Produkt haben geben Sie uns Ihre Meinung !
Ihre Bewertung

BAFA Kessel

Unsere Website verwendet Cookies. Wenn Sie möchten, können Sie diese jederzeit in den Einstellungen Ihres Browsers ausschalten. OK, schließen Sie die Bar oder erfahren Sie mehr.