Kontakt:  📱 Mobil v české síti: 072 056 26 27
Prodáváme od roku 1984
Kotly.com.pl
0

Chladící smyčka Viadrus

NN: 11400
Náklad:
- Dobírka: od 300 Kč
- Předem na účet: od 200 Kč
- DotPay: 2% hodnoty objednávky
Bankovní převod Převod slevy
DotPay Kreditní karta
DobírkaMoc maksymalna zabezpieczanego kotła
: 47 kW
 

 

 

Zawór termostatyczny jednofunkcyjny z wężownicą schładzającą to rozwiązanie stosowane w obiegach zamkniętych instalacji C.O. np. Zawory te służą do zabezpieczenia kotła jak i instalacji przed nadmierną temperaturą powodującą gotowanie

 

Działanie zaworu termostatycznego z wężownicą schładzającą w sytuacji awaryjnej:

 

W przypadku nadmiernego wzrostu temperatury czujnik wkręcony, na wyjściu, w kolano łączące kocioł z wężownicą (kolano jest w komplecie z wężownicą) otwiera zawór termostatyczny.

Poprzez otwarty zawór (pojedynczego działania) zimna woda z wodociągu płynie przez spirale wężownicy, odbiera ciepło z instalacji i uniemożliwia zagotowanie wody w c.o.

Wylatującą z wężownicy wodę można spuścić np. do kanalizacji

Gdy temperatura spadnie do bezpiecznego poziomu zawór się automatycznie zamyka. 

 

Zabezpieczenie instalacji zaworem termostatycznym z wężownicą pozwala utrzymać stan czynnika roboczego w instalacji grzewczej

(np. płyn niezamarzający) w stanie niezmienionym pomimo wystąpienie awaryjnego trybu pracy - schładzania kotła i instalacji C.O.   

Obieg schładzania jest tu odseparowany od obiegu grzania.

 

Wężownica schładzająca wraz z zaworem jednofunkcyjnym (schładza całą instalację gdy temperatura przekroczy 97 stopni Celsjusza, nie dopuszcza wody do instalacji). W niektórych kotłach wężownica schładzająca jest już wbudowana w kocioł np. Atmos, Orlan Super, za opłatą: Dakon Dor, Ogniwo S6WC 12,6-20kW. W innych kotłach stalowych oraz we wszystkich kotłach żeliwnych wężownica musi zostać wpięta w instalację jako osobny element. Najczęściej stosowane zawory jednofunkcyjne to Danfoss BVTS, Watts STS-20.

 

Hodnocení

Pokud máte zkušenosti s tímto produktem Přidejte svůj názor!

ℹ️ Prohlížené recenze jsou moderovány. Neověřujeme, že pocházejí od zákazníků, kteří si produkt zakoupili.

Tvoje hodnocení

Naposledy zobrazené produkty:

Naše stránky používají cookies. Pokud chcete, můžete vždy vypnout v nastavení svého prohlížeče. OK, zavřete informaci Nebo se dozvědět více.