0
Čerpadlo Laddomat 21-100 (Otevírací teplota: 72°C) - izolovaný z pompą elektroniczną

Čerpadlo Laddomat 21-100 (Otevírací teplota: 72°C) - izolovaný z pompą elektroniczną

Katalogové číslo: 11 21 11 71| NN: 57472
Úroveň zásob

Na skladě: 20 ks

Raciborz: 19 ks

Krzyzanowice: 1 ks

7873

CZK s DPH

Náklad:
- Dobírka: od 300 Kč
- Předem na účet: od 200 Kč
- DotPay: 2% hodnoty objednávky
Bankovní převod
DotPay - kreditní karta
Dobírka

 

Laddomat 21-100 ma za zadanie:

 • przy rozpalaniu kotła umożliwić szybkie osiągnięcie wysokiej
  temperatury roboczej w kotle.

 • podczas ładowania podgrzać zimną wodę na dnie kotła, tak
  aby kocioł nie rdzewiał w wyniku procesów korozyjnych.

 • zapewnić wysoką i stałą temperaturą w zbiorniku oraz niski
  przepływ w celu osiągnięcia optymalnego uwarstwienia w kotle.

 • po zakończonym opalaniu odprowadzić ciepło do zbiornika
  akumulacyjnego.

 • w przypadku przerwy w dostawie prądu lub zatrzymania
  pompy odprowadzić ciepło z kotła do zbiornika akumulacyjnego
  dzięki wbudowanemu systemowi cyrkulacji grawitacyjnej.


Laddomat 21-100 działa automatycznie przy założeniu, że system włączania i wyłączania pompy jest zautomatyzowany. Laddomat nie wymaga szczególnego dozoru lub serwisu.

 

 

 

 

Opis funkcji


Rozpalanie kotła
W celu zapewnienia wysokiego poziomu działania i niskiej emisji spalin, bardzo ważne jest, aby kocioł szybko osiągnął wysoką temperaturę roboczą. Stanie się tak, jeżeli pompa cyrkulacyjna zostanie uruchomiona niezwłocznie po rozpoczęciu
rozpalania. W ten sposób przeciwdziała się niepotrzebnemu ochłodzeniu kotła przez wodę z dolnej części zbiornika. Uruchomienie pompy może nastąpić na trzy różne sposoby, patrz str. 4. Na obrazku obok przedstawiono rozpoczęcie opalania kotła. Pompa została uruchomiona. Zawór termiczny nie zaczął się jeszcze otwierać.
Stożek na automatycznym zaworze cyrkulacyjnym jest utrzymywany ściśle przy zbiorniku na
skutek ciśnienia pompy.


Faza robocza
Kocioł osiągnął temperaturę roboczą. Zawór termiczny otworzył się i wtłacza zimną wodę ze zbiornika.
Woda doprowadzana do dna zbiornika ma temp. 5-20°C przy temperaturze początkowej elementu termostatycznego. Im wyższa jest moc kotła i im wyższa jest temperatura wody wychodzącej z kotła, tym więcej zimnej wody jest doprowadzane z dna kotła. To właśnie ten czynnik powoduje, że Laddomat 21-100 pozwala na uzyskanie wyraźnej granicy, tzn. rozwarstwienia = ładowania zbiornika podczas rozruchu w przypadku wszystkich możliwych rodzajach kotłów.

 


Faza końcowa
Podczas końcowej fazy ładowania gardziel przepływu ”by-pass” w module Laddomat 21-100 prowadzącego do górnej części zbiornika zostaje całkowicie zamknięta. Woda odprowadzana jest w całości do zbiornika akumulacyjnego, który w ten sposób zostaje całkowicie załadowany.

 

 

Cyrkulacja grawitacyjna przy zakończonym opalaniu

Jeżeli zainstalowany jest termostat w rurze kominowej lub podobne urządzenie, pompa zostanie wyłączona niezwłocznie po wygaszeniu ognia. Zaletą szybkiego wyłączenia pompy po wygaszeniu ognia jest to, że chłodna woda zwrotna z obwodu grzejników spływa z pomocą  automatycznej cyrkulacji grawitacyjnej na dno kotła. Ciepło zmagazynowane w kotle przechodzi do górnej części zbiornika i jest wykorzystywane do ogrzewania budynku. Zatrzymanie pompy po zakończonym opalaniu, automatycznie lub ręcznie, jest ważne z jeszcze jednego powodu. W przeciwnym wypadku gorąca woda w zbiorniku wymieszałaby się z chłodną wodą zwrotną z obiegu grzejników co spowodowałoby obniżenie temperatury aż do zamknięcia zaworu termicznego. Kiedy zbiornik jest rozgrzany do temp. 90°C, a zawór termiczny zamyka się w temp. 75°C, temperatura całej zawartości zbiornika obniżyłaby się do tej temperatury, gdyby pompa nie została wyłączona.

 

Cyrkulacja grawitacyjna przy przerwie w dopływie prądu

Jeżeli podczas opalania pieca nastąpi przerwa w dopływie prądu, zostaje uruchomiona automatyczna cyrkulacja grawitacyjna dzięki łatwo otwierającemu się zaworowi zwrotnemu – pod warunkiem, że w zbiorniku woda jest zimniejsza niż w kotle. Automatyczna cyrkulacja grawitacyjna tworzy się na skutek różnicy w wadze pomiędzy lżejszą wodą gorącą a cięższą wodą zimną. Kiedy zbiornik jest całkowicie wypełniony aż do dna, cyrkulacja grawitacyjna jest niewielka, a kocioł mimo to może wrzeć. Wrzeniu można zapobiec poprzez doprowadzenie niewielkiej ilości zimnej wody bezpośrednio do dolnej części kotła za pomocą kranu służącego do napełniania systemu.  W przypadku dłuższych przerw w dostawie prądu można ogrzewać cały budynek wykorzystując cyrkulację grawitacyjną, jeżeli instalacja rurowa i średnica rur zostały do tego dostosowane. Intensywność opalania musi być dopasowana do mocy, którą można przekazać do zbiornika akumulacyjnego
za pomocą cyrkulacji grawitacyjnej. 

 

Parametry

Maximální výkon kotle 120 kW
Otevírací teplota 72 °C
Připojení 3 x R32
Hmotnost 8.9 kg
Záruka 24 měsíců

Hodnocení

Pokud máte zkušenosti s tímto produktem přidejte svůj názor !
Hodnoťte produkt
Naše stránky používají cookies. Pokud chcete, můžete vždy vypnout v nastavení svého prohlížeče. OK, zavřete informací nebo se dozvědět více.