0
Automatyczny Zestaw do Spalania Biomasy AZSB 240 GZ z głowicą żeliwną 240kW z automatycznym odpopielaniem i przerusztowaniem

Automatyczny Zestaw do Spalania Biomasy AZSB 240 GZ z głowicą żeliwną 240kW z automatycznym odpopielaniem i przerusztowaniem

MODERATOR
Dodatkowe opcje

88352.00

PLN brutto

4417.60 zł / mies.

eRaty w Santander Consumer Bank
Koszt: Dostawa za darmo !

Czas: Towar na zamówienie
(Jeśli zakup uzależniasz od czasu oczekiwania skontaktuj się z Nami, jeśli nie to prosimy zamówić produkt a my dołożymy wszelkich starań aby zrealizować je najszybciej jak to możliwe.)
Przelew - premiowany 2% rabatem
DotPay - szybka płatność on-line
PobranieMoc:
240 kW

Gwarancja: 24 miesiące

Sprawność: 84 %

 

 

 

Zestaw AZSB składa się z kotła oraz zestawu podającego APSB SMOK z głowicą żeliwną z automatycznym przerusztowaniem, zestawu do automatycznego odpopielania oraz zestawu podającego składającego się z dwóch ślimaków połączonego celką. Dostępny jest ze zbiornikiem 2m3 jak również za dopłatą większy zbiornik o pojemności 4,6, 8 lub 10 m3 Przy składaniu zamówienia proszę zaznaczyć odpowiednią opcję dostępną u góry niniejszej strony.

 

AZSB przystosowany jest do spalania rozdrobnionych paliw odnawialnych drewnopochodnych i roślinnych (zrębki, trociny, kora, brykiet) o wilgotności do 25 % przy zastosowaniu głowicy żeliwnej. Jako paliwo zastępcze dla głowic żeliwnych przez krótki okres czasu może być stosowany węgiel groszek.

 

Kocioł jest wymiennikiem pracującym w systemie spalania górnego i wykonany jest z gatunkowych blach stalowych.  

 

Dozownik celkowy 

Automatyczne odpopielanie w wyposażeniu standardowym

 

AZSB przeznaczony jest do podgrzewania wody do temperatury maksimum 80 stopni C w instalacjach centralnego ogrzewania (c.o.) i ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz w instalacjach technologicznych (suszarnie do drewna, prasy itp.).

Zasada działania:
Paliwo ze zbiornika jest transportowane do głowicy przy pomocy wału ślimakowego współpracującego z mieszadłami (koła zębate). Paliwo jest podawane na palenisko głowicy gdzie w bardzo wysokiej temperaturze przy pomocy powietrza podawanego z dmuchawy następuje proces spalania. Świeże paliwo doprowadzane przez wał ślimakowy wypycha resztki popiołu do popielnika kotła. Płomień podgrzewający kocioł jest automatycznie kontrolowany przez głowicę wg nastaw na głównej skrzynce sterowniczej.

Parametry

Moc cieplna 240 kW
Masa kotła 2480 kg
Przekrój czopucha 300x300 mm
Sprawność cieplna 84 %
Pojemność wodna 1100 L
Pojemność zasypowa komory paleniska 1380 dm³
Maksymalne ciśnienie robocze 1,5 bar
Wymiary komory paleniska (szer/gł/wys) 1188x900x1500 mm
Wymagany ciąg kominowy 47 Pa
Wymagana minimalna wysokość komina 8-10 m
Wymagana temperatura powrotu 55 °C
Zasilanie 400

Opinie

Jeśli masz doświadczenie z tym produktem dodaj swoją opinię !
Twoja ocena
Nasza strona używa plików cookies. Jeśli chcesz możesz w każdej chwili wyłączyć je w opcjach swojej przeglądarki. OK, zamknij pasek lub dowiedz się więcej.