0
23 X 1 kg Katalyzátor pro spalovaní sazí SADPAL

23 X 1 kg Katalyzátor pro spalovaní sazí SADPAL

1278

CZK s DPH

Náklad:
- Dobírka: od 300 Kč
- Předem na účet: od 200 Kč
- DotPay: 2% hodnoty objednávky
Bankovní převod
DotPay - kreditní karta
Dobírka

 

waga: 23 kg 


Katalizator do spalania sadzy  niepalny i niewybuchowy

Właściwości użytkowe i zastosowanie SADPALU.
SADPAL jest zielonym proszkiem - mieszaniną soli nieorganicznych, które w temperaturze 650°C ulegają rozkładowi na substancje posiadające własności katalityczne. Służy do dopalania sadzy i substancji organicznych do końcowego produktu - dwutlenku węgla i wody.
Stosowanie SADPALU nie niszczy palenisk rusztowych i instalacji odprowadzających spaliny - przeciwnie, przedłuża ich żywotność (ekspertyza z dnia 10.02.1991 wykonana przez Instytut Inżynierii Materiałowej AGH w Krakowie).
SADPAL jest środkiem niepalnym, nietoksycznym, niewybuchowym, nie powodującym zagrożeń z tytułu niewłaściwego stosowania lub przedawkowania (ocena PZH - 24/B-23/91). Z powodzeniem jest stosowany od pięciu lat przez ok. 500 polskich zakładów.

Stosowanie SADPALU eliminuje
1. Zanieczyszczenie atmosfery sadzą (czarny dym).
2. Wyższe Węglowodory Aromatyczne WWA typu 3,4 benzopirenu.
3. Emisję tlenku węgla do atmosfery.
4. Potrzebę mechanicznego czyszczenia kotłów z sadzy (złogów).
5. Przestoje związane z czyszczeniem pieca z sadzy.
6. Zapalenie się sadzy w kominie.

Stosowanie SADPALU powoduje obniżenie
1. Emisji dwutlenku siarki do atmosfery o 12-10% (z tytułu oszczędności zużycia węgla).
2. Zużycia węgla, w zależności od jego kaloryczności o 12-20%.
3. Zawartości SO2 N0x w spalinach o 10-20%.
4. Szybkości korozji stalowych materiałów konstrukcyjnych palenisk rusztowych kotła i instalacji odprowadzających spaliny.
5. Poprawia sprawność cyklonów, multicyklonów, elektrofiltrów.

Sposób użycia:
W pierwszej fazie używania SADPALU należy zastosować tzw. uderzeniową dawkę preparatu. Powinna ona spowodować dopalenie się złogów sadzy w kotle oraz w przewodzie kominowym. Podwyższoną dawkę preparatu stosujemy do czasu aż dym wydostający się z komina nabierze białej barwy (np. do kotła o powierzchni 25 m2 ca uderzeniowa dawka SADPALU wynosi ok. 6 kg preparatu wprowadzonego bezpośrednio do komory spalania).
Po zastosowaniu podwyższonej dawki SADPALU i osiągnięciu pożądanego efektu należy w dalszym ciągu wprowadzać go do komory spalania kotła wraz z paliwem w wymieszanych porcjach 1-2 kg na 1 tonę węgla.
W dużych kotłach proszek można wprowadzać za pomocą małego ślimaka napędzanego silnikiem prądu stałego, umiejscowionego nad podajnikiem węgla (paliwa). Do małych kotłów proszek podaje się poprzez posypanie węgla na pryzmie. Spaliny wydobywające się z przewodów kominowych powinny mieć białe zabarwienie.

Atesty, ekspertyzy, oceny

SADPAL
- posiada atest Instytutu Technologii Nieorganicznej Politechniki Warszawskiej -ITN/99/90.
- otrzymał pozytywną ocenę Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie nr 24/B-23/91.
- posiada ekspertyzy Instytutu Inżynierii Materiałowej Akademii Gómiczo-Hutniczej w Krakowie (w zakresie korozji pieców) oraz Wydziału Ochrony Środowiska Politechniki Warszawskiej (dotyczy likwidacji wyższych węglowodorów aromatycznych WWA typu 3,4 benzopirenu)
- posiada także opinię Wydziału Ochrony Środowiska Politechniki Warszawskiej na temat wpływu preparatu na środowisko zewnętrzne.

 

W kartonie znajdują się 23 opakowania po 1 kg sadpalu.

 

 

Hodnocení

Pokud máte zkušenosti s tímto produktem přidejte svůj názor !
Hodnoťte produkt
Naše stránky používají cookies. Pokud chcete, můžete vždy vypnout v nastavení svého prohlížeče. OK, zavřete informací nebo se dozvědět více.