Kotły Stalmark

"STALMARK" to firma Polska, której zakłady znajdują się w województwie małopolskim, a dokładniej w Oświęcimiu. Wieloletnie doświadczenie w branży kotłowej (od 2002) zaowocowało szerokim wachlarzem kotłów i piecy centralnego ogrzewania. Wysoka jakość oferowanych kotłów, użycie polskich sprawdzonych sterowników TECH, ciagły rozwój oraz sprawdzone rozwiązanie z podajnikiem tłokowym w kotle to główne cechy rozpoznawcze firmy. STALAMRK obecnie produkuje kotły piątej klasy i ECODESIGN, spełniające wymogi uchwały natysmogowej oraz podlegające możliwości dotacji z urzędu.

Informacje o kotłach STALMARK

Producent kotłów STALMARK posiada w swojej ofercie wiele modeli kotłów na paliwa stałe. Róźnorodność kotłów pozwoli wybrać klientowi najbardziej odpowiedni model wedle zapotrzenowania. Oprócz standardowych, prostych produkowanych kotłów zasypowych STALMARK obecnie produkuje w pełni automatyczne kotły podajnikowe. Poniżej przedstawiamy kilka wybranych modeli:

STALMARK Juhas

Kocioł Stalmark Juhas Prosty i solidny model kotła zasypowego. Znajdzie zastosowanie w prostszych instalacjach c.o w domu jednorodzinnym, garażu, domku letniskowym itp. Zbudowany z atestowanej kotłowej blachy stalowej.

Juhas to niskotemperaturowy kocioł górnego spalania (ale posiada dopust powietrza wtórnego, przez co można rozpalać go od góry), prosty w obsłudze o przyzwoitej sprawności spalania, w którym istnieje możliwość zamontowania miarkownika ciągu powietrza lub zestawu nadmuchowego z sterownikiem.

Paliwo podstawowe: węgiel kamienny, drewno kawałkowe.
Paliwo zastępcze: brykiey, zrębki drzewne.

STALMARK PID

Kocioł c.o. STALMARK PID z czujnikiem spalin Niskotemperaturow kocioł zasypowy centralengo gorzewania z czujnikiem temperatury spalin z sterownikiem nadmuchu i pompy c.o. Algorymt PID to większe oszczędności spalania opału ok. 13% (mniejsze wachania temp. amplitudy gazów na wylocie). Ciekawostką jest wentylator montowany z góry, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia oraz poprawia napowietrzanie dzięki dodatkowym otworom napowietrzającym w komorze spalania.

Paliwo podstawowe: miał, węgiel kamienny, ekogroszek lub drewno.

STALMARK EKO Pionier

Kocioł centralengo ogrzewania piąta klasa STALMARK EKO Pionier Kocioł centralnego ogrzewania z automatycznym, żeliwny, ślimakowym podajnikiem paliwa. Ogrzewanie domu bez konieczności ciągłego uzupełniania ekogroszku w połączeniu z intuicyjną obsługą sterownika TECH. Idealne rozwiązanie dla użytkowników, którzy cenią sobie wygodę, oszczędność i ekologię. Ciekawym rozwiązaniem są przekładane drzwi (zawiasy lewa/prawa), możliwość zmienienia strony podajnika, bieg wsteczny podajnika oraz regulowane stopki montażowe.

Kocioł wyposażony został w czujnik temperatury spalin, który w połączeniu z algorytemem sterownika (tzw. PID) pozwola oszczędnie spalać paliwo i podnosi ekonomię kotła.

Paliwo podstawowe: ekogroszek.

STALMARK EKO SILVER

Kocioł centralengo ogrzewania piąta klasa i ECODESIGN STALMARK EKO Silver Kocioł centralnego ogrzewania z automatycznym podajnikiem paliwa w postaci pelletu. Ogrzewanie domu bez konieczności ciągłego uzupełniania paliwa w połączeniu z intuicyjną obsługą sterownika TECH. Idealne rozwiązanie dla użytkowników, którzy cenią sobie wygodę, czystość i ekologię. Ciekawym rozwiązaniem to możliwość zmienienia strony podajnika, automatyczne czyszczenie pionowego wymiennika ciepła oraz automatyczne czyszczenie rusztu palnika. Kocioł w piątej klasie oraz ECODESIGN

Kocioł obsłuje max. do 4 pomp i jednego mieszacza. Z możliwością rozbudowy o dodatkowe mieszacze lub sterowanie przez internet.

Paliwo podstawowe: pellet.

STALMARK

Kocioł c.o. STALMARK z podajnikiem tłokowym Kocioł z podajnikiem tłokowym na ekogroszek o dużej sprawności, wypełniający segment zapotrzebowania na kotły z tym rodzajem podajnika, mało popularnym, ale mniej awaryjnym, cichszym i bezpieczniejszym od ślimakowego. Szuflada oraz ruszt awaryjny do spalania np. drewna są również ciekawą opcją. Wersja MAX to kotły przemysłowe o dużej mocy aż do 480 kW zaś MINI to kotły do zastosowania w domu.

Paliwo podstawowe: miał, ekogroszek, groszek.

Opinie o kotłach STALMARK

STALMARK ma w swojej ofercie różne kotły. Można je podzielić ze względu na sposób podawania paliwa (ręczny zasyp, podajnik ślimakowy lub tłokowy), rodzaj spalanego paliwa jak również budowę oraz normy emisyjne. Różnorodność produktów pozwala klientowi wybrać najlepszy kocioł dla swoich potrzeb.

Poniżej kilka opinii klientów, którzy kupili i skomentowali kotły producenta STALMARK w naszym sklepie internetowym:

"Wziąłem kocioł o mocy 120 kW na szklarnię o powierchni 200m2, sprawdza się znakomicie nawet przy -20 na zewnątrz."
~bartosz.wl o Kotle STALMARK MAX

"Miałem wcześniej już kocioł z podajnikiem ślimakowym i bywało, że na oszukanym ekogroszku zrywało zawleczkę, wyjmowanie ślimaka to masakra, na szczęście z biegiem wstecznym usunięcie takiej usterki najczęściej kończy się na jednym wciśnięciu przycisku."
~Arkus1973 o Kotle STALMARK EKO Pionier

"duża komora zasypowa to rzadsze wizyty w kotłowni. Świetnie prosty sterownik z pid sprawił mi radość w postaci rezerwy opału starczającej do maja/"
~Daniel.S o Piecu STALMARK PID