Kotły Stalmark

"STALMARK" to firma Polska, której zakłady znajdują się w województwie małopolskim, a dokładniej w Oświęcimiu. Wieloletnie doświadczenie w branży kotłowej (od 2002) zaowocowało szerokim wachlarzem kotłów i piecy centralnego ogrzewania. Wysoka jakość oferowanych kotłów, użycie polskich sprawdzonych sterowników TECH, ciagły rozwój oraz sprawdzone rozwiązanie z podajnikiem tłokowym w kotle to główne cechy rozpoznawcze firmy. STALMARK obecnie produkuje kotły piątej klasy i ECODESIGN, spełniające wymogi uchwały natysmogowej oraz podlegające możliwości dotacji z urzędu.

Informacje o kotłach STALMARK

Producent kotłów STALMARK posiada w swojej ofercie wiele modeli kotłów na paliwa stałe. Róźnorodność kotłów pozwoli wybrać klientowi najbardziej odpowiedni model wedle zapotrzenowania. Oprócz standardowych, prostych produkowanych kotłów zasypowych STALMARK obecnie produkuje w pełni automatyczne kotły podajnikowe. Poniżej przedstawiamy kilka wybranych modeli:

STALMARK EKO GÓRAL

Kocioł centralnego ogrzewania na węgiel STALMARK EKO GÓRAL Występuje w mocy 12 kW, zasyp o poj. 32 L. Posiada stosowny certyfiakt 5 klasy i ekoprojektu. Kocioł dla tych, którzy nie chcą automatyki i cenią prostotę. Możliwość przerzucenia zawiasów drzwi (owieranie lewa/prawa), wyczystka dostępna z dwóch stron, wygodne czyszczenie wymiennika od góry. Przerusztowanie, zawirowacze, klapa krótkiego obiegu powietrza, zasuwy regulacji powietrza oraz dodatkowe klapy powietrza głównego to jego cechy charakterystyczne.

Paliwo podstawowe: węgiel kamienny, groszek sortymentu typu I/II.

Zobacz ofertę na STALMARK EKO GÓRAL

STALMARK EKO PIONIER

Kocioł centralnego ogrzewania na ekogorszek STALMARK PIONIER Kocioł z podajnikiem na ekogroszek, żeliwnym palnikiem o pojemnym zasobniku paliwa w licznych mocach nominalnych: 10 kW, 17 kW, 20 kW, 25 kW, 29 kW, 33 kW. Sterownik ST 750 z PID pozwala na sterowanie czterema niezależnymi układami grzewczymi oraz jednym zaworem mieszającym, który można rozbudować o dodatkowe mieszacze, pompy czy sterowanie przez internet. W wersji 17 i 20 kW możliwość dokupienia zapalarki na ekogorszek.

🔥 Paliwo podstawowe: ekogroszek.

Zobacz ofertę na STALMARK EKO PIONIER

STALMARK EKO VEGAS

Kocioł centralengo ogrzewania EKO VEGAS Dostępny w mocach: 14 kW 18 kW 22 kW 26 kW 30 kW 45 kW 70 kW kocioł z podajnikiem na ekogorszek. Palnik żeliwny. Duży zasobnik na ekogroszek. Sterownik ST 750 z PID umożliwia rozbudowę instalacji oraz sterowanie (czterema niezależnymi układami grzewczymi) z możliwością podpięcia modułu internetowego, zestawem wyczystnym, stopkami poziomującymi, czopuch z tyłu pod kątem 45 st.

🔥 Paliwo podstawowe: ekogroszek.

Zobacz ofertę na STALMARK EKO VEGAS

STALMARK EKO SILVER

Kocioł centralengo ogrzewania piąta klasa i ECODESIGN STALMARK EKO Silver Kocioł centralnego ogrzewania z automatycznym podajnikiem paliwa w postaci pelletu. Ogrzewanie domu bez konieczności ciągłego uzupełniania paliwa w połączeniu z intuicyjną obsługą sterownika TECH. Idealne rozwiązanie dla użytkowników, którzy cenią sobie wygodę, czystość i ekologię. Ciekawym rozwiązaniem to możliwość zmienienia strony podajnika, automatyczne czyszczenie pionowego wymiennika ciepła oraz automatyczne czyszczenie rusztu palnika. Kocioł w piątej klasie oraz ECODESIGN

Kocioł obsłuje max. do 4 pomp i jednego mieszacza. Z możliwością rozbudowy o dodatkowe mieszacze lub sterowanie przez internet.

🔥 Paliwo podstawowe: pellet.

Zobacz ofertę na STALMARK EKO SILVER

STALMARK EKO BOX

Kocioł centralengo ogrzewania na pellet STALMARK EKO BOX 20 kW Kompaktowe wymiary dla małych i ciasnych kotłowni, zabudowany 140 litrowy zasobnik pelletu. Dwie nominalne moce 10 kW i 20 kW. Sterownik TECH (w momencie publikacji ST-955) z możliwością rozbudowy o dodatkowe pompy czy zawory mieszające, internet czy regulator temp. (tzw. pokojówka). Piękny dotykowy kolorowy wyświetlaczem LCD i bogate intuicyjne menu z mnogością trybów pracy i konfiguracji. Palnik samoczyszczący, stopki poziomujące, zapalarka pelletu oraz czujnik zewnętrzny to cechy charakterystyczne tego kotła.

🔥 Paliwo podstawowe: pellet drzewny 6-8 mm.

Zobacz ofertę na STALMARK EKO BOX

STALMARK PELLET VEGAS

Kocioł centralengo ogrzewania PELLET VEGAS 60 kW Wersja o mocy 60 kW dla metrażu do 600 m powierzchni. Duży 630 litrowy, wolnostojący zasobnik zapewni zapas oraz możliwość dowolnego rozlokowania. Dotykowy sterownik TECH ST-978 z samoczyszczącym się palnikiemi i zapalarką pelletu wraz z czujnikiem zewnętrzym będą stanowiły o komforcie użytkowania. Możliwość rozbudy elektroniki o dodatkowe moduły sterujące pompami, zaworami czy kontrolą zdalną przez internet.

🔥 Paliwo podstawowe: pellet drzewny 6-8 mm

Zobacz ofertę na STALMARK PELLET VEGAS

STALMARK Juhas

Kocioł Stalmark Juhas Prosty i solidny model kotła zasypowego. Znajdzie zastosowanie w prostszych instalacjach c.o w domu jednorodzinnym, garażu, domku letniskowym itp. Zbudowany z atestowanej kotłowej blachy stalowej.

Juhas to niskotemperaturowy kocioł górnego spalania (ale posiada dopust powietrza wtórnego, przez co można rozpalać go od góry), prosty w obsłudze o przyzwoitej sprawności spalania, w którym istnieje możliwość zamontowania miarkownika ciągu powietrza lub zestawu nadmuchowego z sterownikiem.

🔥 Paliwo podstawowe: węgiel kamienny, drewno kawałkowe.
🔥 Paliwo zastępcze: brykiey, zrębki drzewne.
Obecnie wycofany z sprzedaży i produkcji.

STALMARK PID

Kocioł c.o. STALMARK PID z czujnikiem spalin Niskotemperaturow kocioł zasypowy centralengo gorzewania z czujnikiem temperatury spalin z sterownikiem nadmuchu i pompy c.o. Algorymt PID to większe oszczędności spalania opału ok. 13% (mniejsze wachania temp. amplitudy gazów na wylocie). Ciekawostką jest wentylator montowany z góry, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia oraz poprawia napowietrzanie dzięki dodatkowym otworom napowietrzającym w komorze spalania.

🔥 Paliwo podstawowe: miał, węgiel kamienny, ekogroszek lub drewno.
Obecnie wycofany z sprzedaży i produkcji.

STALMARK

Kocioł c.o. STALMARK z podajnikiem tłokowym Kocioł z podajnikiem tłokowym na ekogroszek o dużej sprawności, wypełniający segment zapotrzebowania na kotły z tym rodzajem podajnika, mało popularnym, ale mniej awaryjnym, cichszym i bezpieczniejszym od ślimakowego. Szuflada oraz ruszt awaryjny do spalania np. drewna są również ciekawą opcją. Wersja MAX to kotły przemysłowe o dużej mocy aż do 480 kW zaś MINI to kotły do zastosowania w domu.

🔥 Paliwo podstawowe: miał, ekogroszek, groszek.
Obecnie wycofany z sprzedaży i produkcji.

Opinie o kotłach STALMARK

STALMARK ma w swojej ofercie różne kotły. Można je podzielić ze względu na sposób podawania paliwa (ręczny zasyp, podajnik ślimakowy lub tłokowy), rodzaj spalanego paliwa jak również budowę oraz normy emisyjne. Różnorodność produktów pozwala klientowi wybrać najlepszy kocioł dla swoich potrzeb.

Poniżej kilka opinii klientów, którzy kupili i skomentowali kotły producenta STALMARK w naszym sklepie internetowym:

"Wziąłem kocioł o mocy 120 kW na szklarnię o powierchni 200m2, sprawdza się znakomicie nawet przy -20 na zewnątrz."
~bartosz.wl o Kotle STALMARK MAX

"Miałem wcześniej już kocioł z podajnikiem ślimakowym i bywało, że na oszukanym ekogroszku zrywało zawleczkę, wyjmowanie ślimaka to masakra, na szczęście z biegiem wstecznym usunięcie takiej usterki najczęściej kończy się na jednym wciśnięciu przycisku."
~Arkus1973 o Kotle STALMARK EKO Pionier

"duża komora zasypowa to rzadsze wizyty w kotłowni. Świetnie prosty sterownik z pid sprawił mi radość w postaci rezerwy opału starczającej do maja/"
~Daniel.S o Piecu STALMARK PID

Ceny kotłów centralnego ogrzewania STALMARK