Kotły PEREKO

Firma PEREKO już od 2002 roku produkuje żółte kotły na paliwa stałe. Od początku działalności kładzie duży nacisk na jakość wykonania oraz funkcjonalność produktów. Dzięki autorskim, opatentowanym, rozwiązaniom oraz współpracy z Politechniką Częstochowską w zakresie badań nad wytrzymałością materiałów firma jest poważną konkurencją na rynku Polskim i nie tylko.

Informacje o kotłach PEREKO

Oferta produktów firmy zawiera przemyślane produkty charakteryzujące się konkretnym cechami. Nie znajdziemu tutaj takich samych produktów, różniących się tylko wyglądem zewnętrznym. Każda seria przeznaczona jest dla różnych klientów ze względu na ich wymagania. PEREKO posiada kotły zasypowe jak również zaawansowane kotły podajnikowe. Poniżej wybrane produkty:

PEREKO KSW

Kocioł PEREKO KSW Kocioł węglowy bez nadmuchu dostępny w szerokiej gamie mocy od 3.9 kW do 30 kW. Wyposażony w ruchome ruszta, dzięki którym można szybko za pomocą wygodnej dźwigni odpopielić kocioł.

Wydłużony obieg spalin (oprócz mocy 3.9 i 5 kW) podnosi sprawność a tym samym obniża zużycie paliwa. Opcjonalnie kocioł może zostać wyposażony w miarkownik ciągu, który reguluje dopływem powietrza do komory paleniska.

Paliwo podstawowe: węgiel kamienny.
Paliwo zastępcze: drewno sezonowane, mieszanki węgiel-koks i węgiel-miał.

PEREKO KSW Prima

Kocioł PEREKO KSW Prima Kocioł zaprojektowany do spalania drewna jako głównego paliwa ale spala również pozostałe paliwa stale. Mimo stosunkowo małych wymiarów urządzenie posiada komorę spalania, która w zależności od mocy kotła może pomieścic polany drewno o długości od 45 do 57 cm! Zapewnia to bardzo wygodną obsługę.

KSW Prima w standardzie wyposażona jest w nadmuch oraz sterowanie, które zarządza pracami aż dwóch pomp (C.O. i C.W.U.) oraz współpracuje z regulatorem pokojowym.

Paliwo podstawowe: drewno, węgiel.
Paliwo zastępcze: pozostałe paliwa stałe.

PEREKO KSP Duo

Kocioł PEREKO KSP Duo Kocioł podajnikowy z możliwością spalania wielu paliw w trybie automatycznym. Wyposażony standardowo w awaryjny ruszt wodny, który przydaje się w przypadku braku prądu lub podstawowego paliwa.

KSP Duo wyposażony jest w zaawansowany sterownik do którego opcjonalnie może wspoółpracować z modułem GSM lub ethernet.

Kocioł wyposażony jest w szereg zabezpieczeń, między innymi system automatycznego gaszenia oraz zawór BVTS, który zabezpiecza przed cofnięciem się ognia do zbiornika z paliwem.

Paliwo podstawowe: ekogroszek, pelety, miał węglowy, owies.
Paliwo zastępcze: węgiel, drewno sezonowane.

Opinie o kotłach PEREKO

Przemyślane produkty oraz jakość wykonania znajdują uznanie w oczach klientów. Kotły PEREKO objęte są 10 letnią gwarancją na szczelność połączeń spawalniczych co dodatkowo wypływa na postrzeganie produktów firmy jako solidne.

Poniżej kilka opinii klientów, którzy kupili i skomentowali produkty tego producenta na naszym sklepie internetowym:

"zdecydowałem się na ten kocioł bo per-eko to bardzo dobra Polska firma. Pale węglem i bardzo fajnie się ten piec sprawuje. Wyvbrałem kotly.com.pl bo słyszałem dużo dobrych opinii o nich."
~błażej o PEREKO KSW 18 kW

"Idealny kocioł do palenia drewnem. Nie muszą się bawić w rozdrabnianie drewna tylko wrzucam kilka półmetrowych klocków i mam spokoj. super!"
~roman79 o PEREKO KSW Prima 20 kW

"Dzięki za szybką dostawę, towar zgodny z zamówieniem. Kocioł działa jak marzenie, polecam wszystkim "wygodnickim" ;)"
~Marek o PEREKO KSP Duo 27 kW