Kotły PEREKO

Firma PEREKO już od 2002 roku produkuje żółte kotły na paliwa stałe. Od początku działalności kładzie duży nacisk na jakość wykonania oraz funkcjonalność produktów. Dzięki autorskim, opatentowanym, rozwiązaniom oraz współpracy z Politechniką Częstochowską w zakresie badań nad wytrzymałością materiałów firma jest poważną konkurencją na rynku Polskim i nie tylko. Kotły znane są z bardzo dobrej jakości stali oraz jakości wykonania łączeń spawalniczych.

Na przestrzeni 18 lat PEREKO wyprodukowało 112 587 kotłów zasypowych, 59 841 kotłów z podajnikiem oraz 458 kotłów indukcyjnych. Do tego dochodzą produkty specjalistyczne, takie jak węzły ciepłownicze, kotły o dużej mocy do 85-300 kW, nagrzewnice przemysłowe lub SCW (stabilizatory ciepłej wody).

Jakość i innowacje firmy PEREKO potwierdzają certyfikaty i liczne nagrody:

certyfikaty dla PEREKO

Informacje o kotłach PEREKO

Oferta produktów firmy zawiera przemyślane produkty charakteryzujące się konkretnymi cechami. Nie znajdziemy tutaj takich samych produktów, różniących się tylko wyglądem zewnętrznym. Każda seria przeznaczona jest dla różnych klientów ze względu na ich wymagania. PEREKO posiada kotły zasypowe jak również zaawansowane kotły podajnikowe. Poniżej wybrane produkty:

PEREKO BLUE DELTA

PEREKO BLUE Delta - piec c.o ręcznego zasypy na niebieski węgiel Kocioł tradycyjny ręcznego zasypu dla tradycjonalistów palenia, minimalizm i funkcjonalność kotła idzie w parze z ekogologią dzięki zastosowaniu tzw. "błękitnego węgla" (przetworzony - skoksowany węgiel, w którym zredukowano kopcenie o ~75%). Wygodny dostęp do poziomego wymiennika ciepła ułatwia odprowadzanie spalin i czyszenie, szerokie drzwi zasypowe ułatwiają załadunek opału zaś przerusztowanie usprawnia proces czyszczenia rusztu. Osłonięta część wkładu ceramicznego komory spalania. Regulator krótkiego/długiego obiegu powietrza, dopust powietrza wtórnego oraz możliwość dostawienia miarkownika ciągu to jego cechy charakterystyczne. Obecnie w dwóch nominalnych mocach 10 kW i 20 kW.

🔥 Paliwo podstawowe: "błękitny węgiel".

Zobacz ofertę na PEREKO BLUE DELTA

PEREKO KSM

Kocioł PEREKO KSW Kocioł na ekogroszek z podajnikiem retortowym PSR, pionowym wymiennikiem ciepła z wygodnym dojściem rewizji czyszczenia od góry. Dostępny w 3 podstawowych mocach nominalnych: 17 kW, 22 kW, 34 kW. Funkcjonalny sterownik ecoMAX 910 z możliwoscią rozbudowy o ecoNET 300 (sterowanie zdalne), moduł rozszerzeń, pogodówkę lub pokojówkę (regulator pokojowy).

🔥 Paliwo podstawowe: ekogroszek.

Zobacz ofertę na PEREKO KSM

PEREKO Q-PER

Kocioł PEREKO KSW Szeroki zakres mocy nominalnych: 8 kW, 12 kW, 18 kW, 24 kW, 46 kW i 100 kW. Kompaktowość i nowoczesny elegancki design rzucają się w oczy, brak ostrych krawędzi powoduje, że niczym nie przypomina kotła spalającego ekogroszek, na szczególne wyróżnienie zasługuje poziomy wymiennik ciepła oraz brak kruchej ceramiki kotłowej stosownej w innych modelach. Możliwość rozbudowy sterownika o dodatkowe moduły np. dostęp przez internet.

🔥 Paliwo podstawowe: ekogroszek.

Zobacz ofertę na PEREKO Q-PER

PEREKO KSR Beta Pelet

Kocioł PEREKO KSR Beta Pelet Dostępny w trzech mocach nominalnych 16 kW, 20 kW i 28 kW. Kompatkowy z zasobnikiem wolnostojącym nadaje się do małych i nietypowych kotłowni. Zasobnik można dowolnie rozmieszczać wokół kotła do ~2m. Galwanizowany palnik Pellas Hybrid+, poziomy wymiennik ciepła, czujnik pogodowy, możliwość rozbudowy o dodatkowe mieszacze, pompy, pokojówkę (tzw. regulator pokojowy) czy sterwanie przez internet.

🔥 Paliwo podstawowe: pellet.

Zobacz ofertę na PEREKO KSR Beta Pelet

PEREKO KSP Spark

Kocioł na pellet PEREKO KSP Spark Kompaktowy i wysoki design, idealny dla wąskich kotłowni, przy czym bardzo estetycznie wykonany z zaokrąglonymi krawędziami. Okrągły palnik z trybem CCS z systemem zrzutkowym pelletu i samoczyszczący się wymiennik ciepła wyróżniają go na tle innych kotłów pelletowych. Dostępne moce: 12 kW, 14 kW, 18 kW, 22 kW, 29 kW. Możliwość rozbudowy modułowej o dodatkowe elementy sterowania np. internet, moduł rozszerzeń, regulator pokojowy etc.

🔥 Paliwo podstawowe: pellet.

Zobacz ofertę na PEREKO KSP Spark

PEREKO PI π

Kocioł PEREKO KSW Kocioł indukcyjny na prąd eleketryczny, ekologiczne i wygodne rozwiązanie dla osób z nowoczesnym budynkiem z izolacją termiczną i fotowoltaiką. Długa gwarancja (z przeglądami) do 20 lat, brak części ruchomych i wysoka niezawodność. Kwasodoporny wymiennik ciepła i grzanie indukcyjne z elektromagnetycznym uzdatnianiem wody to jego cechy charakterystyczne. Programowalny sterownik z harmonogramem ułatwi pracę z buforem lub taryfą prądu np. G12. Występuje w mocach 10 kW i 21 kW.

🔥 Paliwo podstawowe: prąd (energia elektryczna).

Zobacz ofertę na PEREKO PEREKO PI π

PEREKO KSW

Kocioł PEREKO KSW Kocioł węglowy bez nadmuchu dostępny w szerokiej gamie mocy od 3.9 kW do 30 kW. Wyposażony w ruchome ruszta, dzięki którym można szybko za pomocą wygodnej dźwigni odpopielić kocioł.

Wydłużony obieg spalin (oprócz mocy 3.9 i 5 kW) podnosi sprawność a tym samym obniża zużycie paliwa. Opcjonalnie kocioł może zostać wyposażony w miarkownik ciągu, który reguluje dopływem powietrza do komory paleniska.

🔥 Paliwo podstawowe: węgiel kamienny.
🔥 Paliwo zastępcze: drewno sezonowane, mieszanki węgiel-koks i węgiel-miał.
Obecnie wycofany z sprzedaży i produkcji.

PEREKO KSW Prima

Kocioł PEREKO KSW Prima Kocioł zaprojektowany do spalania drewna jako głównego paliwa ale spala również pozostałe paliwa stale. Mimo stosunkowo małych wymiarów urządzenie posiada komorę spalania, która w zależności od mocy kotła może pomieścic polany drewno o długości od 45 do 57 cm! Zapewnia to bardzo wygodną obsługę.

KSW Prima w standardzie wyposażona jest w nadmuch oraz sterowanie, które zarządza pracami aż dwóch pomp (C.O. i C.W.U.) oraz współpracuje z regulatorem pokojowym.

🔥 Paliwo podstawowe: drewno, węgiel.
🔥 Paliwo zastępcze: pozostałe paliwa stałe.
Obecnie wycofany z sprzedaży i produkcji.

PEREKO KSP Duo

Kocioł PEREKO KSP Duo Kocioł podajnikowy z możliwością spalania wielu paliw w trybie automatycznym. Wyposażony standardowo w awaryjny ruszt wodny, który przydaje się w przypadku braku prądu lub podstawowego paliwa.

KSP Duo wyposażony jest w zaawansowany sterownik do którego opcjonalnie może wspoółpracować z modułem GSM lub ethernet.

Kocioł wyposażony jest w szereg zabezpieczeń, między innymi system automatycznego gaszenia oraz zawór BVTS, który zabezpiecza przed cofnięciem się ognia do zbiornika z paliwem.

🔥 Paliwo podstawowe: ekogroszek, pelety, miał węglowy, owies.
🔥 Paliwo zastępcze: węgiel, drewno sezonowane.
Obecnie wycofany z sprzedaży i produkcji.

Opinie o kotłach PEREKO

Przemyślane produkty oraz jakość wykonania znajdują uznanie w oczach klientów. Kotły PEREKO objęte są 10 letnią gwarancją na szczelność połączeń spawalniczych co dodatkowo wypływa na postrzeganie produktów firmy jako solidne.

Poniżej kilka opinii klientów, którzy kupili i skomentowali produkty tego producenta na naszym sklepie internetowym:

"zdecydowałem się na ten kocioł bo per-eko to bardzo dobra Polska firma. Pale węglem i bardzo fajnie się ten piec sprawuje. Wyvbrałem kotly.com.pl bo słyszałem dużo dobrych opinii o nich."
~błażej o PEREKO KSW 18 kW

"Idealny kocioł do palenia drewnem. Nie muszą się bawić w rozdrabnianie drewna tylko wrzucam kilka półmetrowych klocków i mam spokoj. super!"
~roman79 o PEREKO KSW Prima 20 kW

"Dzięki za szybką dostawę, towar zgodny z zamówieniem. Kocioł działa jak marzenie, polecam wszystkim "wygodnickim" ;)"
~Marek o PEREKO KSP Duo 27 kW

Ceny kotłów PEREKO