Kotły Ogniwo

Ogniwo to jedna z najbardziej rozpoznawanych marek w Polsce, ale również coraz bardziej w Europie jeśli chodzi o technikę grzewczą i producentów kotłów. Spółdzielnia Metalowo-Odlewnicza "Ogniwo", bo taka jest pełna nazwa, istnieje od 1949r. Na początku swojej działalności firma produkowała urządzenia dla górnictwa nafty i gazu. Od lat siedemdziesiątych 20 wieku Ogniwo zajmuje się produkcją kotłów grzewczych niskociśnieniowych dla budownictwa indywidualnego.

Informacje o kotłach Ogniwo

Producent w swojej ofercie posiada kilka modeli kotłów, które pokrywają zapotrzebowanie różnych klientów. Ogniwo oferuje kotły bez podajników z serii S6WC i S6WC Classic oraz bardziej zaawansowane kotły z podajnikiem EKO Plus.

Urządzenia z Biecza charakteryzują się jakością oraz solidnością wykonania. Producent systematycznie bada potrzeby klientów i unowocześnia produkty tak aby spełniały ich wymagania.

Ogniwo S6WC

Kocioł Ogniwo S6WC To stalowy kocioł centralnego ogrzewania mogący pracować w systemie otwartym grawitacyjnym lub pompowym (konieczne zabezpieczenia zgodnie z normami PN-91/B-02413i BN-71/8864-27). Dodatkowo można wyposażyć kocioł w wężownice schładającą oraz zestaw nadmuchowy, który pomaga w sytuacji gorszego ciągu kominowego.

Paliwo podstawowe: węgiel kamienny, węgiel brunatny, koks, drewno sezonowe.
Paliwo inne: brykiet.

Ogniwo S6WC Classic

Kocioł Ogniwo S6WC Classic Jest to udoskonalona i nowsza wersja poprzednika, czyli S6WC który cieszył się bardzo dobrą opinią wśród użytkowników jak i instalatorów. Kocioł charakteryzuje się dużą komorą spalania, rusztem wodnym w połączeniu z rusztem żeliwnym ruchomym, łatwe czyszczenie dzięki dostępnym drzwiczką popielnika i kanałów konwekcyjnych.

Paliwo podstawowe: węgiel kamienny, węgiel brunatny, koks, drewno sezonowe.
Paliwo inne: brykiet.

Ogniwo EKO Plus

Kocioł Ogniwo EKO Plus Nowoczesny kocioł z podajnikiem zapewniający wygodne użytkowanie oraz ekonomiczne spalanie paliwa. Kocioł w standardzie posiada bardzo zaawansowany sterownik eCoal, do obsługi którego nie trzeba wiedzy o procesach spalania. Sterownik daje możliwość zarządzania kotłem przez internet dzięki czemu możemy w każdym miejscu sprawdzić jego działanie oraz zmienić parametry. eCoal poinformuje nas również smsem np. o wygaśnięciu kotła.

Paliwo podstawowe: ekogroszek, miał.
Paliwo inne: brykiet (średnica 6-10mm oraz długość do 25mm).

Opinie o kotłach Ogniwo

Kotły Ogniwo na paliwa stałe od wielu lat zyskują w oczach klientów. Grono zadowolonych użytkowników powiększa się co roku. Zalety tych urządzeń dostrzegają klienci z Polski jak i z Europy. Poniżej kilka opinii klientów, którzy kupili i skomentowali produkty tego producenta na naszym sklepie internetowym:

"Fajnie ze mozna wybrac strone po ktorej jest podajnik, po prawej nie za bardzo mi pasowalo. Myslalem ze to sterowanie przez internet to zwykly bajer i nie uzyje go ani razu ale musze przyzac ze sie przydaje :)"
~Zbyszek o Ogniwo EKO Plus 16kW

"jestem bardzo zadowolony z tego pieca. Zdecydowałem się na dobranie opcji z sterowaniem i dmuchawą, bardzo się przydaje. dzięki z profesjonalną realizacje"
~zadowolony o Kocioł Ogniwo S6WC 13 kW

"Kupiliśmy ten piec rodzicom dla domu 200 m2. Tata jest bardzo zadowolony z użytkowania dużym ułatwieniem jest sterownik i dmuchawa. Polecamy"
~Monika o Kocioł Ogniwo S6WC Classic - 20 kW