Kotły Ogniwo

Kotły Ogniwo to jedne z najbardziej popularnych kotłów w Polsce, ale również coraz bardziej w Europie jeśli chodzi o technikę grzewczą i producentów kotłów. Spółdzielnia Metalowo-Odlewnicza "Ogniwo", bo taka jest pełna nazwa, istnieje od 1949r. Na początku swojej działalności firma produkowała urządzenia dla górnictwa nafty i gazu. Od lat siedemdziesiątych 20 wieku Ogniwo zajmuje się produkcją kotłów grzewczych niskociśnieniowych dla budownictwa indywidualnego. Wśród popularnych modeli kotłów prym wiodą obecnie kotły podajnikowe takie jak OGNIWO Eko Plus, OGNIWO Eko Plus M, OGNIWO Eko plus+ oraz OGNWIO Eko Pellet

Informacje o kotłach Ogniwo Biecz

Producent Ogniwo w swojej ofercie posiada kilka modeli kotłów, które pokrywają zapotrzebowanie różnych klientów. Najnowsze kotły Ogniwo to modele serii Ogniwo Eko Plus M, Ogniwo Eko plus+ oraz Ogniwo Eko Pellet. Ogniwo do niedawna produkowało kotły bez podajników z serii S6WC i S6WC Classic (obecnie wycofane ze względu na uchwałę antysmogową, ale dostępnymi na cele podgrzewania c.w.u) zastępując je całkowicie kotłami automatycznymi. Wkrótce los kotłów zasypowych podzieli również kocioł OGNIWO Eko plus (ze względu na wkładany żeliwny ruszt awaryjny z deflektorem co jest efektem uszczelnienia uchwały Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe)

Urządzenia z Biecza charakteryzują się jakością oraz solidnością wykonania. Producent systematycznie bada potrzeby klientów i unowocześnia produkty tak aby spełniały ich wymagania.

Ogniwo Eko Pellet

Kocioł Ogniwo EKO Pellet Nowoczesny kocioł Ogniwo z podajnikiem i automatycznym systemem rozpalania peletu oraz wygaszania kotła. Wysoka sprawność kotła 94%. Internetowy sterownik dotykowy Pello będący kontynuacją znanego sterownika eCoal z serii Ogniwo Eko Plus. Kocioł formalnie spełnia wymogi pod dotację.

Paliwo podstawowe: pellet drzewny.

Ogniwo Eko Plus+

Kocioł Ogniwo EKO Plus+ Kocioł z podajnikiem z automatycznym spalaniem paliwa typu ekogrosze. Kocioł w standardzie posiada bardzo zaawansowany sterownik eCoal. Sterownik zarządzania kotłem przez internet lub telefon. Kocioł Ogniwo dzięki temu jest zarządzalny z każdego miejsca. Platforma eCoal poinformuje nas również smsem np. o wygaśnięciu kotła. Kocioł formalnie spełnia wymogi pod dotację.

Paliwo podstawowe: ekogroszek.

Ogniwo Eko plus M

Kocioł Ogniwo EKO Plus M Nowoczesny kocioł z podajnikiem zapewniający wygodne użytkowanie oraz ekonomiczne spalanie paliwa. Kocioł w standardzie posiada bardzo zaawansowany sterownik eCoal, do obsługi którego nie trzeba wiedzy o procesach spalania. Sterownik daje możliwość zarządzania kotłem przez internet dzięki czemu możemy w każdym miejscu sprawdzić jego działanie oraz zmienić parametry. Po wł. SMS eCoal poinformuje nas również smsem np. o kończącym się opale, wygaśnięciu kotła czy alarmach w miejsach gdzie nie ma internetu. Kocioł formalnie spełnia wymogi pod dotację.

Paliwo podstawowe: ekogroszek.
Zobacz film z Ogniwo Eko plus M

Ogniwo EKO Plus

Kocioł Ogniwo EKO Plus Nowoczesny kocioł z podajnikiem zapewniający wygodne użytkowanie oraz ekonomiczne spalanie paliwa. Kocioł w standardzie posiada bardzo zaawansowany sterownik eCoal, do obsługi którego nie trzeba wiedzy o procesach spalania. Sterownik daje możliwość zarządzania kotłem przez internet dzięki czemu możemy w każdym miejscu sprawdzić jego działanie oraz zmienić parametry. eCoal poinformuje nas również smsem np. o wygaśnięciu kotła.

Paliwo podstawowe: ekogroszek, miał.
Paliwo inne: brykiet (średnica 6-10mm oraz długość do 25mm).
Zobacz film z Ogniwo Eko plus

Ogniwo S6WC

Kocioł Ogniwo S6WC To stalowy kocioł centralnego ogrzewania mogący pracować w systemie otwartym grawitacyjnym lub pompowym (konieczne zabezpieczenia zgodnie z normami PN-91/B-02413i BN-71/8864-27). Dodatkowo można wyposażyć kocioł w wężownice schładającą oraz zestaw nadmuchowy, który pomaga w sytuacji gorszego ciągu kominowego.

Paliwo podstawowe: węgiel kamienny, węgiel brunatny, koks, drewno sezonowe.
Paliwo inne: brykiet.

Ogniwo S6WC Classic

Kocioł Ogniwo S6WC Classic Jest to udoskonalona i nowsza wersja poprzednika, czyli S6WC który cieszył się bardzo dobrą opinią wśród użytkowników jak i instalatorów. Kocioł charakteryzuje się dużą komorą spalania, rusztem wodnym w połączeniu z rusztem żeliwnym ruchomym, łatwe czyszczenie dzięki dostępnym drzwiczką popielnika i kanałów konwekcyjnych.

Paliwo podstawowe: węgiel kamienny, węgiel brunatny, koks, drewno sezonowe.
Paliwo inne: brykiet.

Opinie o kotłach Ogniwo

Kotły Ogniwo na paliwa stałe od wielu lat zyskują w oczach klientów. Grono zadowolonych użytkowników powiększa się co roku. Zalety tych urządzeń dostrzegają klienci z Polski jak i z Europy. Poniżej kilka opinii klientów, którzy kupili i skomentowali produkty tego producenta na naszym sklepie internetowym:

"Fajnie ze mozna wybrac strone po ktorej jest podajnik, po prawej nie za bardzo mi pasowalo. Myslalem ze to sterowanie przez internet to zwykly bajer i nie uzyje go ani razu ale musze przyzac ze sie przydaje :)"
~Zbyszek o Ogniwo EKO Plus 16kW

"jestem bardzo zadowolony z tego pieca. Zdecydowałem się na dobranie opcji z sterowaniem i dmuchawą, bardzo się przydaje. dzięki z profesjonalną realizacje"
~zadowolony o Kocioł Ogniwo S6WC 13 kW

"Kupiliśmy ten piec rodzicom dla domu 200 m2. Tata jest bardzo zadowolony z użytkowania dużym ułatwieniem jest sterownik i dmuchawa. Polecamy"
~Monika o Kocioł Ogniwo S6WC Classic - 20 kW