Kotły DEFRO

Firma DEFRO swoją działalność zaczęła od 1973 r. Obecnie jest potentatem kotłów c.o na paliwa stałe w Polsce. Obecna pozycja w czołówce to zasługa sprawdzonych i solidnych rozwiązań, bogatej oferty i szybkiego rozwoju odpowiadającemu zmnieniającej się sytuacji na rynku grzewczym. Marka DEFRO kojarzona jest z solidnością i znakomitym serwisem.

Jakość i innowacje firmy PEREKO potwierdzają certyfikaty i liczne nagrody np.: Ekolaur 2014, 2015, 2016, 2017 i 2018, Eko Produkt 2018, Certyfikat IEO, Euro TOPTEN, Teraz Polska, Dobra Marka 2014 i wiele innych.

Informacje o kotłach DEFRO

Oferta DEFRO w kwestii kotłów na paliwa stałe pokyrwa segment kotłów automatycznych na ekogroszek (seria EKO MAX od 75-300 kW o dużej mocy oraz Komfort EKO LUX i SIGMA E o małej i średniej mocy nominalnej) i pellet (seria EKO PELL MAX 75-300 kW o dużej mocy oraz Alfa, Bio Slim, Defro Kompakt EkoPell, Delta EkoPell, Eko Slim, Gamma, Komfort EkoPell, Smart EkoPell o małej i średniej). Ilość modeli i rozwiązań pozwala dobrać kocioł dla domu na wsi jak i kotła przemysłowego w fabryce. Poniżej najpopularniejsze modele:

DEFRO HYDROPELL

DEFRO Piec kominkowy na pellet drzewny 6-8mm z papierami Ekoprojekt. Dostępny w mocach: 8, 12, 18, 24 kW. Może ogrzewać pomieszczenie oraz wodę centralnego ogrzewania (oprzez płascz wondy). Posiada sterownik TIEMME, przez co sterowanie jest automatyczne jak i proces rozpalania. Na uwagę zasługuje kompaktowa designerska obudowa, pompa c.o na wyposażeniu urządzenia, wbudowane naczynie przeponowe oraz wentylator wyciągowy (równomierna praca nawet przy słabym ciągu kominowym).

🔥 Paliwo podstawowe: pellet (6-8 mm).

Zobacz ofertę na DEFRO HYDROPELL

DEFRO Komfort EKO EKOPELL

DEFRO Komfort EKO EKOPELL Komplet certyfikatów (5 klasa i ekoprojekt) dla wszystkich mocy 14, 20, 25, 30, 35 kW. Opalany pelletem drzewnym o średnicy 6 mm z funkcją APC K SLIM ADAPTIVE CONTROL - automatyczne rozpalanie i czyszenie palnika. Szeroki wachlarz opcji rozbudowy: moduł GSM, moduł internetowy, moduł WIFI, regulator pokojowy bezprzewodowy lub po RS.

🔥 Paliwo podstawowe: pellet (fi 6 mm).

Zobacz ofertę na DEFRO Komfort EKO EKOPELL

DEFRO GAMMA

DEFRO GAMMA Kocioł pelletowy o mocach 10, 15, 20, 25 kW na pellet drzewny o średnicy 6 mm o bardzo kompaktowej budowie. Sterownik APC K SLIM ADAPTIVE CONTROL zapewni automatyczne czyszczenie pionowego wymiennika ciepła, rozpalanie i czyszczenie palnika kotła. Zasobnik pelletu można przerzucać dowolnie na prawą/lewą stronę pieca, co pozwala on na załadunek średnio ok. 9 worków pelletu (15 kg worek). Szeroki wachlarz opcji rozbudowy w postaci modułu GSM, modułu internetowy, modułu WiFi, regulatora pokojowego bezprzewodowego lub przewodowego w komunikacji RS.

🔥 Paliwo podstawowe: pellet o śr. max. 6 mm.

Zobacz ofertę na DEFRO

DEFRO EKO SLIM

DEFRO EKO SLIM Spala pellet drzewny o śr. do 6 mm. Występuje w mocach nominalnych: 10, 15, 20, 25, 30 kW. Sterownik APC 3 SLIM zapewnia obsługę palnika (rozpalanie i wygaszanie kotła) oraz jego automatyczne czyszczenie. Bogate akcesoria dodatkowe np.: kontrola zdalna przez moduł GSM lub moduł Internetowy, albo moduł internetowy z WiFi, sterownik DK LOGIC 100, regulator pokojowy DEFRO SPK Lux, moduł DEFRO MZ (obsługa zaworu mieszającego - 3 lub 4-drożnego), regulator SPK Lux bezprzewodowy, zestaw do bezprzewodowej komunikacji, podest.

🔥 Paliwo podstawowe: pellet (fi 6 mm).

Zobacz ofertę na DEFRO

DEFRO DS

DEFRO DS Pierwsza zasypówka DEFRO w 5 klasie emisji, pomimo bardzo udanej konstrukcji wycofana z produkcji i sprzedaży w 2020. Spala drewno i węgiel kamienny, poziomy wymiennik ciepła, dodatkowy dopust powietrza wtórnego (x2), możliwość zabudowania wężownicy schładzającej i praca w układzie zamkniętym, dołożenie miarkownika ciagu pozwala na długą bezobsługowość, wymiennik z stali kotłowej 6 mm, świetne dojścia rewizyjne ułatwiające czyszczenie czy wymianę szamotu to jego cechy charakterysytncze.

🔥 Paliwo podstawowe: węgiel (orzech).
🔥 Paliwo alternatywne: sezonowane drewno kawałkowe
Obecnie wycofany z sprzedaży i produkcji.

Opinie o kotłach DEFRO

Przemyślane produkty oraz jakość serwisu znajdują uznanie w oczach klientów. Kotły DEFRO objęte są zazwyczaj 5 latami gwarancji na szczelność wymiennika oraz 2 latami na pozostałe elementy kotła.

Poniżej kilka opinii klientów, którzy kupili i skomentowali produkty DEFRO na naszym sklepie internetowym:

"Ogrzewam nim dom i szklarnię z kwiatami ozdobnymi, wcześniej dymiąc teraz to chyba najbardziej czysty komin w okolicy. Opał wychodzi mnie tanio z trocin pobliskiego tartaku i własną peleciarką."
~Rysiek o DEFRO EKOPELL MAX 150 kW

"Namówił mnie znajomy, który jest instalatorem, bałem się, że za pellet zapłacę jak za zboże, rok później ociepliłem dom, wychodzę cenowo za opał jak przy ekogroszku, a mam duż czyściej i wygodniej, popiół trafia do ogrodu bo jest w nim dużo azotu, polecam kocioł EKOPELL ze zwględu na komfort."
~Radosław o DEFRO Delta EkoPell 20 kW

"Mam ten piecyk 1,5 roku. Idzie non stop (lato-zima) pale mialem i jak do tej pory mogę go polecic."
~szymon o DEFRO Akm Mini 17 kW

Ceny kotłów DEFRO