Power optimizer Tigo TS4-A-O
Availability:
15 pc
Product code:
19056
Price:
$71.14
Regular price:
The lowest price during 30 days prior to the reduction:
product unavailable
add to wish list
Rating:
0
0
Vendor:
Inny
Description
Tigo TS4-A-O Power Optimizer
- Increased energy yield with partial shading and different module orientations
- Long service life thanks to bypass mode when needed
- Selective Deployment: apply DC optimizers when needed
- Lower installation cost due to fewer components
| Electrical Parameters | |
| TS4-A-O | |
| Rated DC input power | 700 W |
| Max. input voltage | 80 V |
| Max. current | 15 A |
| Voltage range | 16-80 V |
| Recommended rated fuse current | 30A |
| Communication type | Wireless |
| Output voltage limitation | No |
| Maximum system voltage | 1000 V |
| Connectors | MC4, EVO2 |
Technical data
| Power | 700 W |
| Width | 138.4 mm |
| Length | 139.7 mm |
| Height | 22.9 mm |
Shipping costs
The price does not include any possible payment costs
Shipping country:

All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.