Photovoltaic module Longi Longi - LR7-54HVH-480M N-Type
Availability:
234 pc
Product code:
85583
Price:
CHF90.91
Regular price:
The lowest price during 30 days prior to the reduction:
product unavailable
add to wish list
Description
Photovoltaic Panel Longi LR7-54HVH-480M N-Type
- Back Contact Technology
- Black Frame
- High Efficiency
15-Year Material and Workmanship Warranty
30-Year Linear Power Warranty
| Electrical Parameters (under STC*) | |
| Longi LR7-54HVH-480M | |
| Maximum Power (Pmpp) | 480 Wp |
| Current at Maximum Power (Impp) | 14.43 A |
| Voltage at Maximum Power (Umpp) | 33.28 V |
| Short Circuit Current (Isc) | 15.13 A |
| Open Circuit Voltage (Uoc) | 40.29 V |
| Module Efficiency | 23.5% |
| Mechanical Parameters | |
| Longi LR7-54HVH-480M | |
| Cells | 108 (6x18) Monocrystalline Cells |
| Glass | Tempered Glass, Thickness 3.2 mm |
| Frame | Anodized Frame with Appropriate Aluminum Alloy |
| Junction Box | IP68, 3 Diodes |
| Connection Cable | 4mm2 1200mm |
| Connectors | MC4 |
| Safety Class | Class II |
| Dimensions (WxHxD) | 1800 x 1134 x 30 mm |
| Weight |
21.6 kg |
| Standard Test Conditions (STC) Temperatures | |
| Voc | -0.230%/°C |
| Pmax | -0.290%/°C |
| Isc | +0.050%/°C |
Shipping costs
The price does not include any possible payment costs
Shipping country:

All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.