Photovoltaic module Longi LR5-54HTH-435M
Availability:
226 pc
Product code:
85582
Price:
€73.81
Regular price:
The lowest price during 30 days prior to the reduction:
product unavailable
add to wish list
Description
Photovoltaic Panel Longi LR5-54HTH-435M
- Back Contact Technology
- Black Frame
- High Efficiency
15-Year Material and Workmanship Warranty
25-Year Linear Power Warranty
| Electrical Parameters (under STC*) | |
| Longi LR5-54HTH-435M | |
| Maximum Power (Pmpp) | 435 Wp |
| Current at Maximum Power (Impp) | 13.17 A |
| Voltage at Maximum Power (Umpp) | 33.04 V |
| Short Circuit Current (Isc) | 14.22 A |
| Open Circuit Voltage (Uoc) | 39.33 V |
| Module Efficiency | 22,3% |
| Mechanical Parameters | |
| Longi LR5-54HTH-435M | |
| Cells | 108 (6x18) Monocrystalline Cells |
| Glass | Tempered Glass, Thickness 3.2 mm |
| Frame | Anodized Frame with Appropriate Aluminum Alloy |
| Junction Box | IP68, 3 Diodes |
| Connection Cable | 4mm2 1200mm |
| Connectors | MC4 |
| Safety Class | Class II |
| Dimensions (WxHxD) | 1722 x 1134 x 30 mm |
| Weight |
20.8 kg |
| Standard Test Conditions (STC) Temperatures | |
| Voc | -0.230%/°C |
| Pmax | -0.290%/°C |
| Isc | +0.050%/°C |
Shipping costs
The price does not include any possible payment costs
Shipping country:

All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.