External temperature sensor Estyma LCD-01
Availability:
temporarily unavailable
Price:
€44.05
Regular price:
The lowest price during 30 days prior to the reduction:
product unavailable
add to wish list
Rating:
0
0
Vendor:
-
Description
LCD-01 is a wired temperature sensor designed for indoor use.
The sensor is equipped with buttons that allow changing the currently set temperature for a given heating circuit and navigating through the menu.
| Parameter | Value |
|---|---|
| Supply voltage | +12 VDC |
| Temperature adjustment range | ± 4 °C |
| Ambient temperature | 0–60 °C |
| Dimensions (L × H × W) | 71 × 25 × 71 mm |
| Mounting hole spacing | 60 mm |
| Device weight | 80 g |
| Cable | 3×0.5 mm² |
| Maximum cable length | up to 30 m |
Shipping costs
The price does not include any possible payment costs
Shipping country:

All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.