Boiler STALMARK EKO BOX II 15 kW
Availability:
5 pc
Product code:
42491
Price:
£3,074.47
Regular price:
£3,872.34
The lowest price during 30 days prior to the reduction:
£3,317.02
The promotion runs until 24 July 2026
product unavailable
add to wish list
Technical data
| Boiler class (303-5:2012) | 5 |
| Power output | 15 kW |
| Exhaust gas pipe diameter | 130 mm |
| Weight | 280 kg |
| Efficiency | 92,4 % |
| Size of heated surface | 185 m² |
| Ecodesign | + |
| Height | 1300 mm |
| Width | 680 mm |
| Depth | 1097 mm |
| Power supply | 230V / 50Hz |
| Min. incoming water temperature | 55 °C |
| Max working pressure | 1.5 bar |
| Max. water temperature | 90 °C |
| Boiler heating surface | 1.7 m² |
Shipping costs
The price does not include any possible payment costs
Shipping country:

All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.