Zplynovací kotel ATMOS Dokogen DC 50GD - 49 kW
Běžná cena:
163 036,36 Kč
The promotion runs until 24 července 2026
product unavailable
přidat na seznam přání
Popis
Ekologické spalovací kotle na dřevo
Spalovací kotle Dokogen se vyznačují speciální komorou, která je z obou stran vyložena speciálně profilovanými keramickými tvárnicemi. Zadní výstup je vybaven trubkovým výměníkem tepla.
Zplyňování dřeva spolu s následným spalováním dřevního plynu v keramické spalovací komoře zajišťuje optimální spalování všech hořlavých složek. Přívod vzduchu a spalovací proces je kontrolován pomocí odsávacího ventilátoru. To umožňuje rychlé zapálení a dobré spalování. Teplota plamene je 1000 - 1250 °C.
Kotle splňují nejpřísnější evropské normy týkající se ochrany životního prostředí. Splňují třídu 5 dle ČSN EN 303-5 a EcoDesign 2015/1189.
Výhody spalovacího kotle na dřevo ATMOS
- Možnost spalování dlouhých polán dřeva
- Velká spalovací komora - vysoká trvalost spalování
- Trubkový výměník tepla
- Vysoká účinnost, nad 90 %
- Ekologické spalování (třída 5 dle ČSN EN 303-5, ECODESIGN 2015/1189)
- Odsávací ventilátor
- Chladicí vějíř (ochrana před přehřátím kotle)
- Automatické vypnutí ventilátoru po vyhořeni paliva
- Velký popelník (při spalování dřeva, čištění jednou týdně)
- Malé rozměry a hmotnost
- Vysoká kvalita
Palivo: Suché dřevo s výhřevností 15 - 17 MJ/kg, vlhkost 12 % - max. 20 %
Technické údaje
| Třída kotle (303-5:2012) | 5 |
| Výkon | 49 kW |
| Průřez kouřovodu | 150 mm |
| Hmotnost | 565 kg |
| Účinnost | 92 % |
| Ecodesign | + |
| Výška | 1435 mm |
| Šířka | 680 mm |
| Délka | 1120 mm |
| Minimální objem vyrovnávacích nádrží doporučený výrobcem | 2695 L |
| Tah komínu | 24 Pa |
| Max. délka polen | 530 mm |

All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.