Kuchyně KVS MORAVIA SOFIE 9114
Běžná cena:
product unavailable
přidat na seznam přání
1
Popis
Technický popis
Kachle KVS MORAVIA typ 9114 Sofie jsou navrženy na spalování tuhých paliv, jako je dřevo a dřevěné brikety. Tento typ kombinuje výhody kachlů a vařičů, protože kromě vaření a vytápění okouzluje také možností pozorování hořícího ohně skrz proskleněné dvířka topeniště. Materiály používané při výrobě tohoto modelu jsou podobné v porovnání s jinými zařízeními KVS MORAVIA.
Topeniště je tradičně vyrobeno z šamotových desek o tloušťce 40 mm a solidního litinového dna vyloženého žárovzdorným betonem a litinovou mřížkou. Vzhledem k tomu, že tento model má velké dvířka topeniště (šířka 300 mm x výška 245 mm), lze do něj vkládat polena o průměru až 230 mm a délce 350 mm. Z tohoto hlediska bude tento model vhodnější, pokud preferuješ vytápění namísto pečení a vaření.
Intenzita spalování je regulována primárním a sekundárním přívodem vzduchu. Primární vzduch je kontrolován na popelnících pomocí vzduchové mezery. Navíc je předehřátý vzduch nasáván do topeniště skrz otvory v zadním šamotu a je regulován pomocí lanka, jehož konec se nachází na přední stěně kachle pod dvířky topeniště. Kromě toho se na spalování podílí vzduch nasávaný skrz spáry v dvířkách topeniště. Tento vzduch nelze regulovat. Díky přívodu dodatečného vzduchu v topeniště dochází k tzv. dvojitému spalování, během kterého jsou plyny vzniklé během spalování znovu spalovány. Díky tomuto procesu je palivo využito v maximálně možné míře.

Technické parametry
| Technické parametry | |
|---|---|
| Parametr | Hodnota |
| Jmenovitý tepelný výkon | 7,1 kW |
| Regulovaný výkon | 7 - 9 kW |
| Průměr kouřovodu | 120 mm |
| Rozměry kachle (šír. x výš. x hloub.) | 515 x 850 x 575 mm |
| Rozměry topeniště (šír. x výš. x hloub.) | 380 x 250 x 385 mm |
| Minimální tah komína | 12 Pa |
| Účinnost | 77,9 % |
| Hmotnost | 130 kg |
| Doporučené palivo | dřevo a dřevěné brikety |
| Typy provedení desky | leštěná ocel |
| Třída energetické účinnosti | A |

All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.