Kuchyně KVS MORAVIA SOFIE 9114-V - s vodním pláštěm
Běžná cena:
product unavailable
přidat na seznam přání
0
Popis
Pec KVS MORAVIA typ 9114-V
Sofie je navržena pro spalování tuhých paliv, jako je dřevo a dřevěné brikety.
Tento typ s ohřívačem vody (výměníkem) kombinuje výhody zařízení na vaření a ohřívání jídla s kotlem ústředního vytápění. Typ 9114-V také okouzluje možností pozorování plamenů skrze zasklené dvířka topeniště. Materiály použité pro výrobu tohoto modelu jsou podobné ostatním zařízením KVS MORAVIA.
Zařízení bylo navrženo tak, aby při zachování funkce vaření mohlo také ohřívat další místnosti. Pec s ohřívačem vody vyžaduje větší obsluhu než zařízení bez ohřívače, proto vyžaduje częstější přidávání paliva a čištění roštu. Není možné nastavit trvalý provoz (neustále hořící). Pec je vhodná pro vytápění menších bytů a chat.
Topeniště je tradičně vyrobeno z šamotových desek o tloušťce 40 mm a pevného litinového dna vyloženého žáropevným betonem a litinovým roštem. Protože model má velká dvířka topeniště (šířka 300 mm x výška 245 mm), lze do něj vkládat polena o průměru až 230 mm a délce 350 mm. Z tohoto důvodu bude tento model vhodnější, pokud dáváte přednost vytápění před pečením a vařením.
Intenzita spalování je regulována přísunem primárního a sekundárního vzduchu. Primární vzduch se ovládá na dvířkách popelníku pomocí vzduchové mezery. Kromě toho se předehřátý vzduch nasává do topeniště otvory v zadním šamotu a reguluje se pomocí táhla, jehož konec se nachází na přední stěně pece pod dvířky topeniště. K spalování přispívá také vzduch nasávaný štěrbinami v dvířkách topeniště, který nelze regulovat. Díky přísunu dodatečného vzduchu v topeniště dochází k takzvanému dvojímu spalování, během kterého se plyny vzniklé při spalování znovu spalují. Tento proces zajišťuje maximální využití paliva.
Ohřívač vody ve tvaru „L" se nachází na zadní a boční straně topeniště (místo šamotových cihel). Výstupy pro připojení k centrálnímu otopnému systému se nacházejí na zadní stěně zařízení. Vzhledem k omezenému místu v konstrukci pece má ohřívač menší rozměry a menší kapacitu vody. Proto doporučujeme připojit pec k okruhu s nuceným oběhem vody (s čerpadlem).
Pec s ohřívačem vody nesmí být používána bez připojení k otopnému systému!
Rozměry:

Technické parametry
| Technické parametry | |
|---|---|
| Parametr | Hodnota |
| Jmenovitý tepelný výkon | 7,8 kW |
| Výkon do místnosti | 4,4 kW |
| Výkon do vody | 3,4 – 7 kW |
| Objem ohřívače vody | 15 litrů |
| Výstupy ohřívače vody | 1" |
| Průměr kouřovodu | 120 mm |
| Rozměry pece (šír. x výš. x hloub.) | 515 x 850 x 575 mm |
| Rozměry topeniště (šír. x výš. x hloub.) | 380 x 250 x 400 mm |
| Minimální komínový tah | 15 Pa |
| Účinnost | 78,6 % |
| Hmotnost | 130 kg |
| Doporučované palivo | dřevo a dřevěné brikety |
| Druhy provedení desky | broušená ocel |
| Třída energetické účinnosti | A |

All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.