Kuchyně KVS MORAVIA Klaudie 9112-V - s vodním pláštěm
Běžná cena:
product unavailable
přidat na seznam přání
0
Popis
Kuchyně KVS MORAVIA typ 9112-V Klaudie s výměníkem vody kombinuje výhody zařízení na vaření, pečení pokrmů a kotle na ústřední vytápění. Prostorná topeniště umožňuje použití polen o délce až 450 mm a průměru až 190 mm. Jednou z mnoha výhod tohoto modelu je možnost pružného připojení k žumpy.
Funkčnost a vytápění
Kuchyně byla navržena tak, aby kromě funkce vaření a pečení mohla také efektivně vytápět místnosti. Model s výměníkem vody vyžaduje větší údržbu než modely bez výměníku, včetně časté výměny paliva a čištění roštu. Kuchyně není přizpůsobena nepřetržitému provozu (stáložárny provoz). Zařízení je vhodné pro vytápění menších bytů a rekreačních domků.
Prostorné topeniště a menší trouba
Kuchyně má větší topeniště na úkor rozměru trouby, která je menší ve srovnání s modely 9100 a 9103. Přes menší rozměry je trouba plně funkční a vybavena roštem a pečícím plechem. Velké dvířka topeniště umožňují vkládání polen o průměru až 190 mm a délce až 450 mm. Z tohoto důvodu je tento model ideální, pokud je prioritou vytápění, nikoli vaření či pečení.
Výměník vody a připojení k topnému systému
Výměník vody ve tvaru "L" je umístěn vzadu a po stranách topeniště (namísto šamotových cihel). Připojení k ústřednímu vytápění se nacházejí na zadní straně zařízení. Vzhledem k omezené konstrukční prostoru má výměník vody menší rozměry a menší kapacitu vody. Proto se doporučuje připojit kuchyně k systému s nuceným oběhem vody (s čerpadlem).
Charakteristické rysy
- Vysoký výkon vytápění
- Moderní design v rustikálním stylu
- Prostorné topeniště na dřevo o délce až 450 mm
- Výměník tepla vestavěný v topništi zajišťující jeho dobrou funkčnost
- Proskleněná dvířka topeniště umožňující kontrolu spotřeby paliva
- Trouba s možností pečení
- Proskleněná dvířka trouby vybavená teploměrem
- Možnost připojení k žumpě zezadu, ze strany nebo shora (z varné desky)
- Pohodlná regulace průtoku spalin a výkonu
- Velká přihrádka na palivo
- K dispozici v levé a pravé verzi
Pružné připojení k žumpě
Kuchyně je standardně vybavena 3 výstupy spalin, které mohou být připojeny k žumpě zezadu, ze strany nebo shora (poznámka: v případě použití keramické desky – pouze ze strany nebo zezadu). Všechny výstupy jsou umístěny blízko u sebe – viz fotografie.
Varianty provedení: pravá a levá
Kuchyně je dostupná v pravé nebo levé verzi, v závislosti na umístění výstupů do žumpy (pohled zepředu).
- Pravá verze – všechny 3 výstupy spalin se nacházejí v pravém rohu a trouba je na pravé straně kuchyně.
- Levá verze – všechny 3 výstupy spalin se nacházejí v levém rohu a trouba je na levé straně kuchyně.
Požadavek připojení k topné instalaci
Kuchyně s výměníkem vody nelze používat bez připojení k topné instalaci!
Lepší spalování díky sekundárnímu přívodu vzduchu
Kuchyně je vybavena sekundárním přívodem vzduchu, který podporuje proces spalování.
Montáž do kuchyňské zabudovky
Kuchyně může být zabudována do kuchyňské skříňky pomocí chladících panelů. Pokud se nad kuchyní nacházejí závěsné skříňky, měly by být chráněny před působením tepla a páry, například instalací digestoře nebo jiného izolátu. Jinak by mohlo dojít k jejich poškození.
Prohlášení o kontrole technického stavu
Toto zařízení není klasifikováno v rámci "tříd emisí", ale protože má vestavěný výměník vody a výkon větší než 10 kW, podléhá povinným pravidelným technickým kontrolám v souladu s platnými předpisy (kontrola jednou za 36 měsíců).
Rozměry:

Technické parametry
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Jmenovitý tepelný výkon (JTV) | 11,4 kW |
| Tepelný výkon do místnosti | 7,6 kW |
| Tepelný výkon do vody | 3,8 – 6 kW |
| Kapacita výměníku vody | 9 litrů |
| Připojení výměníku vody | 1" |
| Průměr výstupu spalin | 120 mm |
| Rozměry kuchyně (šír. x výš. x hloub.) | 924 x 850 x 600 mm |
| Rozměry trouby (šír. x výš. x hloub.) | 300 x 250 x 430 mm |
| Výška výstupu spalin | 735 ± 5 mm (středem od podlahy) |
| Minimální tah komína | 12 Pa |
| Účinnost při JTV | 81,7% |
| Hmotnost | 175 kg |
| Doporučené palivo | dřevo a dřevěné brikety |
| Varianty varné desky | ocelová dělená lakovaná, ocelová leštěná, nebo skleněno-keramická |
| Třída energetické účinnosti | A+ |

All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.