Kuchyně KVS MORAVIA KARLOS 9106 - s vodním pláštěm
Běžná cena:
product unavailable
přidat na seznam přání
0
Popis
Technický popis
Topidlo KVS MORAVIA typ 9106 – kuchyň na pevná paliva s výměníkem (do roku 2014 kotel na pevná paliva) je navržena pro spalování pevných paliv, jako je dřevo a dřevěné brikety.
Kuchyň s výměníkem lze také používat k zahřívání jídel a vaření díky desce, kterou je vybavena. Tělo zařízení je ocelová konstrukce vyrobená z plechu o tloušťce 4 mm. Materiály použité při výrobě tohoto modelu jsou podobné v porovnání s jinými typy zařízení KVS MORAVIA.
Zařízení s výměníkem je určeno k připojení k centrálnímu topnému systému v domě. Při nominálním tepelném výkonu 8,4 kW je výkon přenášený do vodní části 5,5 kW a do místnosti 2,9 kW. Objem těla vodního výměníku je 14 litrů.
Zařízení nelze používat bez připojení k topnému systému!
Topeniště
Topeniště se skládá z vlastního výměníku (svařená konstrukce s lamelami) a základny roštu, na kterém jsou umístěny dva litinové rošty: zavěšený a spodní, posuvný. Spodní vodorovný rošt je obsluhován pákou a usnadňuje čištění topeniště.
Topný systém
Vytápění místností probíhá prostřednictvím tepelného záření, které je vydáváno přední stranou, deskou a stranami zařízení. Vestavěný tepelný výměník umožňuje vytápění ostatních místností pomocí radiátorů nebo ohřev vody v bojleru. Topná deska zařízení je určena k vaření a během provozu se zahřívá po celé ploše.
Regulace spalování
Intenzita spalování je regulována přívodem primárního a sekundárního vzduchu. Regulace primárního vzduchu probíhá přes vzduchovou růžici umístěnou na dvířkách popelníku. Otáčením rukojeti vzduchové růžice je možné regulovat množství přiváděného vzduchu a tím ovlivnit rychlost spalování a výkon zařízení.
Zařízení má také přívod sekundárního vzduchu, který proudí do topeniště přes litinovou desku s otvory a také přes dvířka topeniště – kanálem v dolní části tepelné ochrany dvířek. Díky tomuto procesu je palivo efektivně využíváno v maximální možné míře.
Rozměry

Technické parametry
| Technické parametry | |
|---|---|
| Parametr | Hodnota |
| Nominální tepelný výkon (JTV) | 8,4 kW |
| Výkon do místnosti | 2,9 - 3 kW |
| Výkon do vody | 5,5 - 7 kW |
| Objem ohřívače vody | 14 litrů |
| Připojení ohřívače vody | 1" |
| Průměr výfuku spalin | 130 mm |
| Rozměry pece (šír. x výš. x hloub.) | 330 x 490 x 250 mm |
| Rozměry topeniště (šír. x výš. x hloub.) | 228 x 350 x 320 mm |
| Minimální komínový tah | 12 Pa |
| Účinnost při JTV | 82,7 % |
| Hmotnost | 102 kg |
| Doporučené palivo | dřevo a dřevěné brikety |
| Provedení desky | ocelová, natřená žáruodolnou barvou |
| Třída energetické účinnosti | A+ |

All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.