Kuchyně KVS MORAVIA 9100-V - s vodním pláštěm
Běžná cena:
product unavailable
přidat na seznam přání
0
Popis
Kuchyň KVS MORAVIA typ 9100-V
Kuchyň KVS MORAVIA typ 9100-V je určena ke spalování pevných paliv, jako je dřevo a dřevěné brikety.
Tato pec s ohřívačem vody (výměník) kombinuje výhody zařízení určeného k vaření, pečení pokrmů a také kotle pro centrální vytápění. Materiály použité při výrobě tohoto typu jsou podobné ve srovnání s ostatními typy zařízení KVS MORAVIA.
Je konstruována takovým způsobem, aby při zachování funkcí vaření a pečení využívala svůj potenciál také k vytápění ostatních místností. Zařízení s ohřívačem vody vyžaduje vyšší údržbu než zařízení bez ohřívače, proto během provozu vyžaduje častější přidávání paliva a seřizování roštu. Není možné nastavit režim trvalého žáru. Zařízení je vhodné pro vytápění menších bytů a rekreačních domků.
Konstrukce topeniště
Topeniště pece je tradičně složeno z šamotových cihel a je rozděleno na dvě části pomocí litinových roštů. Toto řešení nabízí dvě možnosti použití:
- letní režim – spalování na horním roštu (vhodné k vaření a pečení),
- zimní režim – spalování na dolním otočném roštu (vhodné k vytápění, vaření a pečení).
Ohřívač vody se nachází v dolní části topeniště, v prostoru mezi dvěma rošty. Výstupy pro připojení k systému centrálního vytápění se nacházejí na zadní stěně zařízení. Vzhledem k omezenému prostoru v konstrukci pece má ohřívač vody menší rozměry a tím pádem menší vodní kapacitu. Proto se doporučuje připojit pec k okruhu s nuceným oběhem vody (s čerpadlem).
Zařízení s ohřívačem vody nelze provozovat bez připojení k topnému systému!
Pečicí prostor
Pečicí prostor pece má větší rozměry a jeho vybavení zahrnuje rošt a plech na pečení. Má vynikající vlastnosti při pečení, což vyplývá ze samotné konstrukce pece, protože plamen obklopuje celý obvod pečicího prostoru. Z tohoto důvodu bude tento typ pece vhodnější, pokud upřednostňuješ pečení a vaření před vytápěním.
Montáž v kuchyni
Pro zabudování pece do kuchyňské linky lze použít chladicí panely. Pokud se v lince nacházejí horní skříňky nad pecí, je nutné je izolovat od tepla a páry, například pomocí kuchyňského odsavače nebo jiným způsobem. V opačném případě by mohlo dojít k poškození nábytku.
Charakteristické vlastnosti
- Velký výkon
- Prostorné topeniště, snadné přepnutí na letní a zimní režim
- Výměník zabudovaný v topeniště zajišťuje jeho dobrou funkčnost
- Velký pečicí prostor s vynikajícími vlastnostmi pečení
- Prosklenné dveřičky pečicího prostoru vybavené teploměrem
- Možnost připojení ke komínu ze zadní nebo boční stěny, případně z desky
- Moderní design umožňující umístění pece např. do kuchyňské zabudovky
- Pohodlné nastavení průtoku spalin a výkonu
- Velká přihrádka na palivo
- Levé nebo pravé provedení
Pec na pevná paliva KVS MORAVIA typ 9100-V s ohřívačem vody (výměník) kombinuje výhody zařízení určeného k vaření, pečení pokrmů a také kotle pro centrální vytápění.
Prostorné topeniště lze snadno přepnout na letní nebo zimní režim (vyjímatelný horní rošt). Jednou z mnoha dodatečných výhod je možnost různorodého připojení ke komínu.
Pec ve standardní verzi má 3 výstupy spalin pro připojení ke komínu zezadu, ze strany nebo zeshora (poznámka: v případě použití sklokeramické desky – možnost připojení pouze ze strany nebo zezadu). Všechny tyto výstupy jsou umístěny blízko sebe – viz foto.
Pec se vyrábí v pravém nebo levém provedení, což vyplývá především z umístění výstupů ke komínu (pohled zepředu). Pravé provedení – všechny 3 výstupy spalin se nacházejí v pravém rohu, pečicí prostor je také umístěn v pravé části pece. Levé provedení – všechny 3 výstupy spalin se nacházejí v levém rohu, pečicí prostor je také umístěn v levé části pece.
Prohlášení o kontrole technického stavu
Toto zařízení nepatří do tříd "emisní", nicméně vzhledem k zabudovanému vodnímu výměníku a výkonu většímu než 10 kW podléhá povinným pravidelnými kontrolami v souladu s platnými předpisy (revize jednou za 36 měsíců).
Technické parametry
| Technické parametry | |
|---|---|
| Jmenovitý tepelný výkon: | 10,0 kW |
| Výkon do prostoru: | 6,6 kW |
| Výkon do vody: | 3,4 – 7 kW |
| Kapacita ohřívače vody: | 10 litrů |
| Výstupy ohřívače vody: | 1" |
| Průměr výstupu spalin: | 120 mm |
| Rozměry pece (š. x v. x h.): | 924 x 850 x 600 mm |
| Rozměry pečicího prostoru (š. x v. x h.): | 400 x 294 x 482 mm |
| Výška výstupu spalin: | 735 ± 5 mm (středem od podlahy) |
| Minimální komínový tah: | 12 Pa |
| Účinnost: | 85,2 % |
| Hmotnost: | 158 kg |
| Doporučované palivo: | dřevo a dřevěné brikety |
| Varianty provedení desky: | ocelová dělená lakovaná, ocelová broušená, sklokeramická |
| Třída energetické účinnosti: | A+ |

All reviews (positive and negative) are displayed. We don't verify that they come from customers who have purchased the product.